Zielono, czarodziejsko i bezpiecznie

Najpierw dostali klucze do bram miasta od prezydenta Płocka, a potem się zaczęło. W sobotę na Starówce zrobiło się zielono od wojskowych mundurów członków Polskiego Związku Spadochroniarzy, czarodziejsko dzięki Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich i bezpiecznie dzięki prezentacji pierwszej pomocy przez Polski Czerwony Krzyż. Na VII Dniu Płockich Inicjatyw Pozarządowych zaprezentowało się blisko 40 organizacji działających na terenie miasta. Dołączyły też instytucje.
To był event, który miał nie tylko ożywić sobotę na Starym Mieście, ale przede wszystkim pokazać czym zajmują się organizacje w mieście, zachęcić do dołączenia do nich albo skorzystania z ich oferty. I trzeba przyznać, że chodząc od stoiska do stoiska, można było się naprawdę dużo dowiedzieć.
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna postawiła na spacery. Pogoda dopisała. Grupa chętnych do zwiedzania miasta z przewodnikiem zrobiła się więc całkiem spora. Obok płocczan pojawili się sierpczanie czy poznaniacy, skuszeni do odwiedzenia naszego miasta akcją „Płock za pół ceny”. Ruszyli zabytkowym szlakiem od fary do katedry. – Właśnie ze spacerów z przewodnikami po Płocku mieszkańcy doskonale nas znają – zaznacza Iwona Krajewska, szefowa PLOT. Przy okazji zapraszała na kolejne akcje swojej organizacji. Są to rajdy rowerowe. Najbliższy odbędzie się już 17 września. Powstał też projekt filmowy, był spacer śladami planów filmowych, goszczących w Płocku. Teraz czas na oglądanie filmów z Płockiem w tle. – Nawiązaliśmy współpracę z Kinem za Rogiem. W okresie jesienno-zimowym dwa razy w miesiącu będziemy prezentować filmy, w których pojawia się nasze miasto. W sumie pokażemy sześć ciekawych obrazów – tłumaczy Iwona Krajewska.
Jedno z najbardziej kolorowych stoisk zaprezentował płocki oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich związany z Książnicą Płocką.

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …