Wyjątkowy koncert na Podolszycach dla Dawida

Dawni nauczyciele, obecni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku i ludzie o wielkich sercach dołączyli do grona osób chcących pomóc Dawidowi Rutkowskiemu. Zorganizowali dla niego koncert, z którego całkowity dochód został przeznaczony na potrzeby Fundacji „Budzimy Dawida”.
Dawid jest absolwentem płockiej „Siedemnastki”. W chwili, gdy jego dawni nauczyciele, wychowawcy, koledzy i koleżanki dowiedzieli się o tragedii, jaka go spotkała, postanowili coś zrobić. – Dawid uległ wypadkowi samochodowemu i od tego czasu znajduje się w śpiączce. Od października trwa zbiórka funduszy na jego leczenie i rehabilitację. Tak zrodziła się idea naszego przedsięwzięcia – wesprzeć Dawida i jego najbliższych – mówi Agnieszka Żółtowska, wychowawczyni klasy 6a, której uczniem był Dawid.
W kościele parafialnym św. Krzyża na Podolszycach Północ odbył się koncert charytatywny „Mam tę moc – Budzimy Dawida”. Do grona organizatorów dołączyli uczniowie i nauczyciele z SP nr 17, parafia św. Krzyża w Płocku oraz drużyny harcerek „Wijos” i „Jabłoń” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Zgrywusy” pod opieką siostry Ancilli zaprezentowali sztukę pt. „Pilny list do Świętego Mikołaja”. Wielu wzruszeń dostarczył występ chóru „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem Agnieszki Kralki, z udziałem scholi parafialnej „Corda Cordis” oraz przedstawicieli chóru „Podaj Dłoń” Małgorzaty Szpotańskiej. – Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych absolwentów, a wśród nich Marty Złakowskiej – koleżanki Dawida z klasy, obecnie wokalistki zespołu „Meeow”, i naszej niezastąpionej Agnieszki Lisowskiej – mówi Agnieszka Żółtowska.
Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy oraz kiermasz świąteczny zorganizowany przez wolontariuszki z samorządu uczniowskiego pod opieką Elżbiety Kaźmierskiej, Marzeny Kowalskiej i Marzeny Stupeckiej, ze wsparciem Edyty Reńskiej oraz harcerek ZHR z druhną Katarzyną Stangret. Całkowity dochód ze zbiórki i kiermaszu został przeznaczony na potrzeby fundacji „Budzimy Dawida”. Udało się zebrać ponad 4,5 tysiąca złotych. Część tej kwoty stanowi dochód z kiermaszu przepięknych ozdób świątecznych wykonanych przez panie ze świetlicy szkolnej: Magdalenę Kowalczyk, Bogumiłę Niewiatowską, Magdalenę Wójcik i Bożenę Żeromską-Bogacz, który odbył się w „Siedemnastce” kilka dni wcześniej. – Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, bez których nie byłoby tego przedsięwzięcia, a w szczególności pani dyrektor Annie Wiśniewskiej za życzliwość i wsparcie dla naszych działań. Wierzę, że mamy moc, by obudzić Dawida – mówi Agnieszka Żółtowska, wychowawczyni klasy 6a, rok szkolny 2002/2003.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Śnięte ryby w Starym Kamieniu

Czytelniczka zaalarmowała nas o śmierdzącym problemie mieszkańców miejscowości Stary Kamień (gm. Gąbin). W pobliskim stawie …

Wysokość 3,4 metra, waga 8 ton: posąg trafi do Płocka

Neptun z Gostynina To może być jego opus magnum, choć z pewnością nie ostatnie. Gostyniński …