Nie wiadomo kiedy zostanie zakończona inwestycja na ul. Górnej

W Płocku przybywa rowerzystów, a na ścieżkach, po których mogą się poruszać nie tylko w weekendy, jest spory ruch. Są jednak takie miejsca, gdzie trasa dla rowerów nagle się kończy i miłośnik jednośladów nie wie, co dalej robić. Gorzej, gdy jest rozpędzony, a ścieżka nagle się kończy. Wtedy z impetem wjeżdża na drogę, którą bardzo szybko jeżdżą samochody.
Jedną z takich ulic, gdzie ścieżka składa się z kilku krótkich odcinków, jest ul. Górna. Można przejechać kilkaset metrów, potem trzeba zejść z roweru lub ostrożnie przejść na wrotkach lub rolkach, by znowu znaleźć się na ścieżce. Co gorsza, z żadnej ze stron ul. Górnej trasa rowerowa nie ma połączenia z inną trasą.
– Nie raz widziałem, jak ktoś jechał dosyć szybko i nagle, z ogromnym impetem wpadał w ul. Filtrową czy Graniczną, obie bardzo ruchliwe. Co prawda na razie nic się nie stało, oprócz „dawania po hamulcach”, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Ktoś nie zauważy, że to koniec ścieżki i wyląduje pod kołami samochodu – opisuje problem nasz czytelnik.
Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla amatorów jazdy rowerem lub na rolkach. – W tym roku planowane jest wybudowanie ronda w ul. Górnej wraz ze ścieżką rowerową, która zapewni ciągłość trasy rowerowej. Termin budowy kolejnego odcinka ulicy Górnej wraz ze ścieżką rowerową do ul. Rzecznej nie został na chwilę obecną ustalony – słyszymy w Urzędzie Miasta Płocka.
Z jakiego powodu? – W ulicy Granicznej z uwagi na jej wąski pas drogowy ścieżka rowerowa nie została zaprojektowana. Przedłużenie trasy rowerowej z ul. Górnej będzie stanowiła ul. Graniczna, jako droga klasy dojazdowej, i dalej po zaprojektowanej ścieżce rowerowej do połączenia z rondem po stronie zachodniej trasy ks. J. Popiełuszki. Termin realizacji ul. Granicznej i połączenia do ronda po stronie zachodniej trasy ks. J. Popiełuszki nie został jeszcze ustalony – informuje UMP.

Jol.

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …