Takiej restauracji w Płocku nie było

W Płocku powstaje wyjątkowe miejsce dla seniorów. Będzie to restauracja z domowymi, smacznymi i dostępnymi na kieszeń seniorów obiadami o swojsko brzmiącej nazwie Gary Babci Krysi. A do tego bogata oferta zajęć dla seniorów, którzy będą mogli ciekawie spędzać czas wolny oraz wieczorki taneczne. I szeroki pakiet pomocy w zakresie zakupu leków, dofinansowania zabiegów rehabilitacyjnych, wyjazdów. Do korzystania z oferty jej twórcy zapraszają nie tylko seniorów, ale także wszystkich mieszkańców Płocka już od marca.
O co chodzi w nowym pomyśle? Działające z powodzeniem od 2015 roku w Mławie Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS otwiera właśnie swój oddział w Płocku. Będzie to pierwszy oddział organizacji, jaki poza Mławą powstaje na terenie województwa mazowieckiego. Oddział będzie działał przy ul. Obrońców Płocka 1920 lok. 20. Tu powstaje już siedziba oddziału Stowarzyszenia wraz z Restauracją Gary Babci Krysi i salami zajęciowymi Centrum Aktywnego Seniora. – To innowacyjny sposób działalności organizacji pozarządowych, połączony z samoutrzymaniem i dużym wsparciem materialnym i rzeczowym dla osób starszych – mówi o charakterze Stowarzyszenia Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior. – Lokal w Płocku o powierzchni ponad 470 mkw. zaadaptowany będzie na działalność statutową Stowarzyszenia AS. Trwa już remont naszej płockiej siedziby – relacjonuje Michał Jaros – wiceprezes AS.
Co będzie się działo w Płocku? Jak mówi prezes Rafał Chmielewski, w Płocku, podobnie jak w Mławie, oprócz Centrum Aktywnego Seniora, gdzie odbywać się będą zajęcia dla seniorów, powstanie także Restauracja Gary Babci Krysi. Będzie to już druga restauracja, którą prowadzi Stowarzyszenie w ramach działalności gospodarczej. – To miejsce szczególne dla seniorów. To właśnie w tym miejscu będą mogli zjeść obiad za połowę ceny. Przewidujemy, że obiady w Płocku dla seniorów będą kosztowały 7 zł. Za tę cenę kążdy z nich otrzyma zupę i drugie danie, przygotowane codziennie w kuchni restauracji ze świeżych i najwyższej klasy produktów – informuje Rafał Chmielewski.
Dodatkowo w każdą środę w restauracji będą odbywały się wieczorki taneczne dla Seniorów z Płocka i okolic w sali, która pomieści 300 osób.

Teresa Radwańska-Justyńska
fot. archiwum stowarzyszenie AS

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …