System roweru miejskiego już działa

Miejskie rowery były największą atrakcją minionego weekendu. Na skorzystanie z nich zdecydowało się wielu płocczan, co było szczególnie widoczne popołudniami i wieczorami, kiedy spadała temperatura.
O tym, że miejskie rowery przyjęły się w Płocku najlepiej, mówią liczby. – Do niedzieli w Płocku odnotowaliśmy już 4 500 wypożyczeń. Najchętniej rowery wypożyczane były w niedzielę – ponad 1 700 wypożyczeń. W płockim systemie zarejestrowało się już ponad 3 400 użytkowników – informuje rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska Marek Pogorzelski.
Z rowerów miejskich płocczanie mogą korzystać od piątku, 3 sierpnia. – Sieć stacji jest dość gęsta w porównaniu z innymi miastami. To dopiero początek. Będziemy monitorować zainteresowanie, rotacje rowerów pomiędzy stacjami. Będziemy słuchać także mieszkańców, którzy chcieliby, by rowery miejskie pojawiły się również w innych częściach miasta. Będzie to także związane z zaproszeniem do systemu partnerów prywatnych. Możliwe też jest wprowadzenie od przyszłego roku do oferty innych rowerów niż te standardowe. Mogą to być rowery dla dzieci lub standardowe z siodełkami czy tandemy – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Płocki Rower Miejski został uruchomiony przez firmę Nextbike Polska, największą w Polsce firmę zajmującą się bike sharingiem, działającą w 36 miastach w całym kraju – płocki system jest właśnie 36. Aby skorzystać z roweru, wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej PlockiRowerMiejski. pl i wpłacić minimum 10 złotych opłaty aktywacyjnej. Osoby, które mają już konto w innych systemach Nextbike, mogą z niego skorzystać również w Płocku. – Dla wielu mieszkańców Płocka system Nextbike nie jest nowością. Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Od dziś będą mogli wypożyczyć rowery również w swoim rodzinnym Płocku – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska. – Płock to już ósme miasto w województwie mazowieckim, w którym dostępne będą rowery Nextbike. Od razu zaczynamy od dużego, pełnowartościowego systemu 25 stacji i 250 rowerów. Jestem przekonany, że w Płocku – podobnie jak w innych miastach – rower miejski szybko zyska popularność i będzie jednym z najwygodniejszych sposobów na codzienne dojazdy.
Aby skorzystać z roweru wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu,

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …