Świat urody nie ma dla Andżeliki tajemnic

Blogerki urodowe i modowe szturmem wkroczyły do polskiego i światowego show-biznesu. Zainteresowanie tym, co robią jest ogromne. To, w czym się pokazują, z miejsca staje się sprzedażowym hitem. Wiele dziewcząt i kobiet, które interesują się szeroko pojętymi zagadnieniami mody i urody, próbuje swoich sił w prowadzeniu blogów. Jedną z nich jest płocczanka Andżelika Stawicka, która oprócz prowadzenia bloga zajmuje się również organizacją sesji zdjęciowych i pokazów mody. To kobieta o wielu talentach i pasjach, która konsekwentnie wprowadza swoje marzenia w życie.

Branża „beauty” ostatnio przeżywa prawdziwy „złoty okres”. Niemały wpływ na to ma telewizja i media społecznościowe. Od kilku lat jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu blogów podejmujących temat ubioru, fryzur i makijażu. Młode pokolenie nieustannie śledzi na Instagramie swoich idoli, którzy prezentują najnowsze trendy. Świat oszalał na punkcie Kylie Jenner i całej rodziny Kardashianów, której przedstawicielki zostały okrzyknięte ikonami stylu. Wiele blogerek na stałe znalazło swoje miejsce w show-biznesie, gdzie są prawdziwymi gwiazdami. Ich look jest wyznacznikiem tego, co modne i pożądane.
Nic więc dziwnego, że osoby, które interesują się modą i urodą, próbują swoich sił w świecie internetu. Dzięki wszechobecnej sieci stało się to łatwiejsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Motywacja i ciekawe pomysły mogą stać się przepustką do ciekawej pracy i światowej kariery.
Dzisiejszy świat i internet daje możliwości, które nie są zależne od miejsca zamieszkania. Warto zaznaczyć, że jedna z najsłynniejszych polskich blogerek modowych – Maffashion, czyli Julia Kuczyńska pochodzi z niewielkiego Złotowa.
Nie dziwi więc fakt, że również w Płocku są osoby, które postanowiły realizować się w ten sposób. Jedną z nich jest Andżelika Stawicka, która prowadzi bloga pod nazwą „Dobierz kosmetyk”.

Wszystko zaczęło się w aptece…
Andżelika to osoba, która wręcz kipi energią. Nic więc dziwnego, że jej życie wypełnione jest po brzegi. Zawsze była osobą aktywną i lubiącą ludzi. To, że założyła blog, było naturalną konsekwencją jej zainteresowań.
Jej przygoda z kosmetykami zaczęła się kilkanaście lat temu. – Przez 11 lat pracowałam w aptece, która miała bogatą ofertę kosmetyków. Oprócz obsługi pacjentów zajmowałam się również dermokonsultacjami. Choć już wcześniej interesowałam się makijażem i pielęgnacją, to moja praca zmotywowała mnie do kształcenia się w tym kierunku, chciałam pogłębić swoją wiedzę – mówi Andżelika.
Blogerka podkreśla, że ten temat zainteresował ją na tyle, że całkowicie weszła w świat kosmetyków. Przyznaje, że początkowo najciekawsze okazały się dla niej ich składy, które namiętnie studiowała. Wynikało to przede wszystkim z tego, że była studentką chemii i zwyczajnie interesowało ją to, które substancje wykorzystywane są w kosmetyce.
Jej blog nie jest sztampowy. Powstał przede wszystkim po to, by pomóc kobietom dobrać odpowiednie kosmetyki do ich skóry. Andżelika przeprowadza konsultacje za pomocą specjalnego urządzenia, które pozwala jej zdiagnozować, jakie problemy ma dany pacjent lub pacjentka. Na podstawie badania jest w stanie dobrać odpowiednie preparaty, które pomogą w codziennej pielęgnacji.
Blogerka podkreśla, że bardzo dużo nauczyła się podczas pracy w aptece. Dermokosmetyki przestały mieć przed nią tajemnice. Wnikliwie analizowała składy i starała się, aby jej porady były skuteczne, a pacjentki zadowolone.
Szeroko pojęta kosmetyka zainteresowała ją na tyle, że zaczęła również zajmować się kosmetykami kolorowymi. W tym czasie stawiała pierwsze kroki jako wizażystka. – Mam swoje ulubione produkty i marki, które wykorzystuję w swojej pracy. Ale cały czas testuję nowości, które pojawiają się na rynku. Makijaże, które tworzę, można zobaczyć na moim blogu, który bardzo się rozwinął odkąd zaczęłam go prowadzić. Teraz nie tylko zajmuję się konsultacjami i recenzowaniem nowości, ale także prezentuję makijaże, fryzury i stylizacje – wyjaśnia Andżelika.
Nazwa bloga jest związana z tym, co podczas pracy w aptece robiła Andżelika.

Eliza Kinalska
fot. Michał Dudek

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …