Ruszają remonty placówek

Jak co roku wakacje są czasem wzmożonej aktywności w płockich szkołach i przedszkolach. Letnie miesiące są tradycyjnie już wykorzystywane na remonty obiektów i zakup wyposażenia.
Najpoważniejsze prace budowlane zlecił ratuszowy wydział inwestycji i remontów. Łączny koszt zaplanowanych robót to ponad 18,3 mln złotych. – Rozpoczęły się wakacje, a w naszych szkołach i przedszkolach prace remontowe – mówił prezydent Andrzej Nowakowski na konferencji prasowej. Spotkał się z dziennikarzami przed Szkołą Podstawową nr 18, gdzie od ponad pół roku za 3,3 mln złotych budowana jest nowa sala gimnastyczna.
Największą tegoroczną inwestycją w płocką oświatę będzie remont siedziby Miejskiego Przedszkola nr 6. Placówka przy ul. Łączniczek zostanie poddana metamorfozie na zewnątrz i wewnątrz. Przejdzie termomodernizację, część ścian zostanie wyburzona, powstanie nowy blok żywieniowy. Zmodernizowany będzie plac zabaw – ułożona zostanie bezpieczna nawierzchnia, staną nowe zabawki. Koszt wszystkich prac to około 5,2 mln złotych. Zakończą się latem przyszłego roku.
Za chwilę rozpocznie się kolejny etap remontu internatu „Siedemdziesiątki”. Do tej pory zmodernizowany zostanie blok żywieniowy i łącznik pomiędzy segmentami mieszkaniowymi budynku, które zostały wyremontowane w 2013 i 2017 roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 2 mln złotych i potrwa do połowy przyszłego roku.
W wielu szkołach – SP 2, SP 3, SP 8, SP 14, SP 23 – prowadzone są prace związane z ich dostosowaniem do wymogów reformy edukacji. W ich budynkach mieściły się dotychczas gimnazja, a w wyniku wprowadzonych zmian stały się siedzibami podstawówek. Ponad milion złotych zostanie wydane na adaptację sal i łazienek do potrzeb najmłodszych dzieci. Przedszkola nr 10 i 11 po wakacjach zyskają nowe place zabaw.
To nie jedyne remonty prowadzone w szkołach i przedszkolach. Same placówki z własnych środków finansują szereg prac. Malują sale i korytarze, remontują świetlice, wymieniają drzwi, doposażają pracownie w pomoce dydaktyczne, kupują meble. Na ten cel przeznaczą w tym roku ponad 530 tys. złotych.

(jac)
fot. UMP

Zobacz kolejny artykuł

GOPS-y pomagają przetrwać zimę

Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla osób samotnych i tych, które znajdują się w …