Przejazd kolejowy w Nowych Proboszczewicach zostanie naprawiony

Na mapie Płocka są takie ulice i chodniki, na które bardzo narzekają mieszkańcy oraz kierowcy pojazdów. Dziura na dziurze. Chwilowe zasypywanie piaskiem nie zdaje egzaminu, bo i tak nierówności pozostają. Po takich jezdniach nie da się przejechać. Ogromne kłopoty mają także matki wożące w wózkach dzieci. Jeśli jest to droga miejska, wiadomo, gdzie się zgłosić. Gorzej, gdy chodzi na przykład o przejazd kolejowy.
Jednym z miejsc, gdzie kierowcy od dawna niszczą amortyzatory, czasem muszą wymieniać opony, a matki spacerujące z wózkami wpadają w wielkie dziury, jest – a właściwie był – przejazd kolejowy w Nowych Proboszczewicach.
Jak podają źródła, Proboszczewice Płockie to dawna stacja pośrednia, która została zdegradowana do roli ładowni oraz bocznicy szlakowej – odgałęzia się tutaj bowiem bocznica Elewarru, natomiast przy torach nr 4 i 4a znajduje się ładownia. Bocznica Elewarru rozpoczyna się od strony Płocka – stanowią ją 2 tory boczne po stronie nieparzystej, zabezpieczone żeberkiem ochronnym i przechodzą w tory bocznicy.

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …