Po bilet trzeba jechać do Kutna

W jednym z plebiscytów organizowanych przez Urząd Miasta płocczanie wskazali na stary dworzec jako na miejsce, którego się wstydzą. W grudniu 2014 roku został oddany nowy obiekt, który miał być powodem do chluby. Bez wątpienia nowe centrum komunikacji stało się wizytówką miasta. Ale czy rzeczywiście spełnia swoją rolę?
Mieszkańcy miasta i przyjezdni przyzwyczaili się do nowego dworca. Obiekt oferuje niezbędną dla podróżnych infrastrukturę, czyli poczekalnię, toalety, kasy, bar i małą galerię handlową, a także hotel. I pewnie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że nie jest to dworzec kolejowy, tylko co najwyżej autobusowy.
Ale płocczanie cieszą się, że mają dworzec kolejowy i chcieliby z niego korzystać. – Jestem osobą niepełnosprawną, ale to nie znaczy, że muszę siedzieć w domu cały czas. Poprosiłam sąsiadkę, żeby przy okazji wizyty w okolicach dworca sprawdziła mi, jak mogę dojechać do Warszawy. Niestety niczego się nie dowiedziała. Brak tam jakiejkolwiek informacji o kursujących pociągach, a istniejące kasy biletowe sprzedają bilety tylko autobusowe. Żadna z pań tam pracujących nie ma wiedzy na temat pociągów. To po co budowaliśmy dworzec za 15 mln zł, skoro teraz nie można z niego skorzystać? – mówi nasza czytelniczka.
Nie da się ukryć, że przedstawione przez naszą czytelniczkę informacje są prawdziwe. Owszem, jest to dworzec, ale głównie autobusowy, są kasy, ale sprzedają bilety tylko autobusowe, a na temat kolejowych nikt nie potrafi powiedzieć nic konkretnego.
Poprosiliśmy o wyjaśnienia prezesa spółki Rynex, która zarządza płockim dworcem, Radosława Bednarskiego.

Jola Marciniak
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Mam w domu gady, płazy i pająki

Egzotyczne stado Zwierzakolubów Coraz częściej w domach i mieszkaniach Polaków pojawiają się egzotyczne i nietypowe …