Najnowsze informacje

Płocki sztab WOŚP już działa

Wolontariusze ruszają pierwsi. Zgłoś się!

Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku otrzymał zgodę na utworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku będzie nim kierowała Litosława Koper. Do kwestowania w przyszłorocznym finale już zaprasza chętnych wolontariuszy, a wszystkich płocczan – do bicia rekordu. W ubiegłym roku dzięki ludziom dobrej woli i 450 wolontariuszom udało się zebrać ponad 280 tysięcy złotych.
W kolejnym, XXVI finale WOŚP pieniądze będą zbierane na pomoc i wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Organizacja pracy sztabu zaczyna się tradycyjnie od zebrania wolontariuszy. Chętni już mogą zbierać siły i rezerwować czas wolny na udział w kweście, która odbędzie się w niedzielę 14 stycznia. – Zapraszamy chętnych do pomocy. Pierwszeństwo mają grupy zorganizowane. Z jednej szkoły grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. Wolontariuszy indywidualnych zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w dniach 20 listopada – 1 grudnia bieżącego roku. Pierwszeństwo mają osoby, które zbierały w ubiegłych latach – mówi szefowa płockiego sztabu WOŚP, Litosława Koper.
Grupy zorganizowane wypełnioną listę, podpisane ankiety oraz zdjęcia do identyfikatorów w formie elektronicznej (płyta CD, pendrive etc.) w rozmiarze co najmniej 800×600 pikseli dostarczają najpóźniej do 1 grudnia br. do płockiego sztabu WOŚP mieszczącego się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Tumskiej 9a w Płocku.
Szczegółowe informacje dotyczące udziału w kweście można uzyskać pod numerami telefonów 24 364 77 14 i 24 364 77 15 (9.00–16.00) lub drogą mailową: wosp@mdk-plock.pl. Dokumenty do pobrania dostępne są na http://mdk-plock.pl/strona-glowna.html (w poście WOŚP 2018).
Przypomnijmy, że finały WOŚP dla neonatologii były organizowane siedmiokrotnie. Ostatni finał dla najmłodszych był grany w 2013 roku. Jak czytamy na stronie WOŚP:,, Od tego czasu mija już 5 lat, a to w świecie medycyny długi czas. Na całym świecie nastąpił znaczący rozwój nowoczesnych technik leczenia i opieki nad noworodkami i wcześniakami, a w Polsce nałożył się na to dodatkowo proces zmian systemowych w organizacji ochrony zdrowia. Spowodowało to gwałtowny wzrost potrzeb zgłaszanych przez szpitale”.
Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od WOŚP stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. rad

Zobacz kolejny artykuł

Kawaleryjskie tradycje

Stowarzyszenie Jeździeckie im. 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej Za miesiąc wezmą udział w rekonstrukcji …

Mieszkańcy bloków często zapominają, że wózkownia, to nie rupieciarnia

Jeśli ktoś w jednym bloku mieszka kilkadziesiąt lat, to trudno się dziwić, że zgromadził przez …