Natalia Pycek zaśpiewa w finale Zaczarowanej Piosenki

Natalia Pycek, uczennica klasy VIII SP w Maszewie Dużym zaśpiewa w finale wyjątkowego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wystąpi jako jedna z sześciu uczestników. A publiczność usłyszy w jej wykonaniu dwie piosenki: „Szukaj mnie” i „Oko za oko”.

O swojej muzycznej pasji, związanej ze śpiewaniem i grą na pianinie, Natalia mówi, że po prostu muzyka jej w duszy gra. Lubi czytać książki, gotować, jeździć konno, ale to muzyka zdecydowanie jest na pierwszym miejscu. Jak mówi, śpiewanie u niej jest rodzinne. Po prostu przechodzi z pokolenia na pokolenie. I nic dziwnego – dziadek Andrzej jest DJem, mama także kończyła studia związane z muzyką. – Dorastałam w takim klimacie, że wszyscy śpiewaliśmy podczas wspólnych rodzinnych spotkań, świąt, ale także na co dzień, o tak po prostu. Muzyka była zawsze wokół nas, z nami. To już nieodłączny element naszego rodzinnego życia – mówi Natalia.
Muzyczne zainteresowania Natalii krążą wokół muzyki pop i ballad. Raczej nie przepada za mocnym rockowym brzmieniem czy spokojnym jazzem. Jak sobie przypomina, do sceny i śpiewania ciągnęło ją od zawsze. – Od wielu lat w wakacje jeździmy z rodzicami do Ustki. I tam była wielka scena, mnóstwo artystów. Zawsze stawałam obok, śpiewałam, czasami wbiegałam na scenę. I bardzo mi się podobało. Myślałam, ja też chcę wystąpić na takiej wielkiej scenie – opowiadała Natalia o swojej muzycznej pasji.

Reklama

Muzyczne marzenie Natalii właśnie się spełniło. Bo już w sobotę, 15 czerwca zaśpiewa w Krakowie w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej. To pierwsza tak duża impreza, gdzie Natalia zaprezentuje się przed ogromną publicznością i profesjonalnym jury. Uczestników Festiwalu słuchają i oceniają znani polscy muzycy, wokaliści jak: Magda Umer, Jacek Cygan, Elżbieta Zapendowska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Hołdys. Wcześniej były konkursy szkolne, w ubiegłym roku na płockiej Talentiadzie Natalia zajęła I miejsce w kategorii 15- 16 lat i wygrała warsztaty z Anną Nakonieczną. – A teraz kolejne wielkie wydarzenie – Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Rzeczywiście zaczarowany, wzruszający. Atmosfera pozwala zapomnieć o wszystkich problemach, pozwala poczuć się sobą i śpiewać. Nikt nie myśli, że jest oceniany – opowiada Natalia po występie półfinałowym festiwalu, gdzie zaprezentowało się 16 osób. A zaśpiewała piosenkę pt. „Świat się pomylił” Patrycji Markowskiej. – Skupiłam się na przekazaniu jak największej porcji emocji. To w śpiewaniu jest dla mnie najważniejsze – dzieli się wrażeniami z półfinałowego występu Natalia i dodaje, że nie spodziewała się, iż będzie w grupie 6 osób, które zaśpiewają w festiwalowym finale.
A ten odbędzie się już 15 czerwca w Krakowie. Natalia zaśpiewa dwie piosenki. Jedną z ulubionego filmu „Kogel – Mogel” „Szukaj mnie” z Anią Rusowicz i Justyny Steczkowskiej „Oko za oko”. – Tak dużo ćwiczę, staram się, bo chcę wypaść jak najlepiej. Przygotowuję się pod okiem Moniki Mulskiej. No i wielu wskazówek i rad udzielają mi dziadek i mama. Nawet jak wszystko jest moim zdaniem pięknie, to dziadek przyjdzie i jeszcze coś podpowie, żeby było idealnie. I mama, która także jest moim motywatorem do udziału w kolejnych konkursach. Łapię wszystkie wskazówki, zamykam się w pokoju i ćwiczę. A jestem bardzo krytyczna wobec siebie, zatem praca jest ciężka – mówi o przygotowaniach do finału Natalia.
W finałowym występie towarzyszyć jej będą babcia Justyna, dziadek Andrzej, mama i trzymający mocno kciuki za Natalię jej koleżanki i koledzy z klasy. Jak dodają, będą mocno je trzymali także po festiwalu, aby pasja Natalii mogła jeszcze bardziej się rozwijać. Aby spełniło się kolejne marzenie ich koleżanki o śpiewaniu na wielkiej scenie. – Jeśli się uda, będę śpiewała o miłości, życiu. W swoich piosenkach chciałabym opowiedzieć o sobie. No tak, pierwsze teksty już są. Być może kiedyś będę miała okazję je wyśpiewać – mówiła Natalia.

rad
fot. archiwum prywatne

Zobacz kolejny artykuł

Strażak od dziecka

Filip Witeczek z OSP Pacyna miał ostatnio wyjątkowy powód do świętowania. W Plebiscycie na Strażaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.