Najważniejsza jest radość z ruchu

Założyli stowarzyszenie we wrześniu 2017 roku i od razu zrobiło się o nich głośno. Powód – wymyślenie fajnej imprezy, w której płocczanie chętnie brali udział. Mowa o Triadzie Nordic Walking, czyli trzech okolicznościowych marszach połączonych ze zwiedzaniem Płocka.
Pomysł na powołanie stowarzyszenia był prosty. – Skupić wokół siebie zawodników wyczynowych i amatorów, dla których wynik nie jest sprawą najważniejszą. Najważniejsza jest radość z uprawiania sportu – mówi jeden z założycieli, Piotr Nowaliński.
Założycielem Stowarzyszenia Płocki Klub Wesołego Biegacza jest Marcin Uchwał. Skupił wokół siebie ludzi podobnie jak on uprawiających sport dla przyjemności. Klub powstał z myślą o tych, którzy chcą żyć aktywnie, ale nie poświęcać całego wolnego czasu na trening i ustanawianie rekordów życiowych.
W Stowarzyszeniu jest około 20 stałych członków, ale drzwi dla każdego są szeroko otwarte. Najprościej skontaktować się z „wesołymi biegaczami” przez facebooka. Odpowiedzą na każde pytanie. – Zależy nam, żeby przyszli do nas ludzie chcący uprawiać sport dla lepszego samopoczucia, by wspólnie się bawić, najlepiej na świeżym powietrzu – tłumaczy Nowaliński.

Zobacz kolejny artykuł

Śnięte ryby w Starym Kamieniu

Czytelniczka zaalarmowała nas o śmierdzącym problemie mieszkańców miejscowości Stary Kamień (gm. Gąbin). W pobliskim stawie …

Wysokość 3,4 metra, waga 8 ton: posąg trafi do Płocka

Neptun z Gostynina To może być jego opus magnum, choć z pewnością nie ostatnie. Gostyniński …