Mieszkańcy Lachmana protestują przeciwko wysypaniu placu zabaw piaskiem

Wraz z przyjściem wiosny coraz więcej rodziców z dziećmi spędza ciepłe dni na placach zabaw. Przyznać trzeba, że takich obiektów jest w mieście coraz więcej i stają się one centralnymi punktami osiedla. Zaopatrzone w ekologiczne, bezpieczne zabawki przyciągają i dużych, i małych.
Można pokusić się o stwierdzenie, że nie ma już większego osiedla, na którym nie byłoby nowoczesnego placu zabaw. Cieszą oko spacerujących i służą do wspaniałej rozrywki dla najmłodszych. Nie ma dwóch takich samych placów, zwykle czymś się różnią, a to nawierzchnią, a to zamontowanymi urządzaniami.
Mieszkańcy bloków cieszą się, gdy w ich sąsiedztwie powstaje taki obiekt. Właściciele mieszkań przy ul. Lachmana 2 również, ale nie do końca. „Bardzo prosimy o wsparcie w sporze z Mazowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową. Sprawa dotyczy nawierzchni nowo budowanego placu zabaw przy ul. Lachmana 2. W tej sprawie złożyliśmy pismo do spółdzielni z podpisami 166 osób mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie placu” – czytamy w liście do redakcji.
Mieszkańcy nie przyszli ze skargą do redakcji, najpierw napisali do spółdzielni pismo. Tyle że czekają już kilka dni, a odpowiedzi nie ma. Zaniepokoiła ich dodatkowo wypowiedź pracownika MSM zamieszczona na łamach gazetki spółdzielnianej, gdzie napisano, że decyzje zostały podjęte.
Władze spółdzielni ustaliły, że nawierzchnia placu zabaw będzie wysypana piaskiem.

Jola Marciniak
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Mam w domu gady, płazy i pająki

Egzotyczne stado Zwierzakolubów Coraz częściej w domach i mieszkaniach Polaków pojawiają się egzotyczne i nietypowe …