Konwencja PiS w Płocku

O tym jak ważne są 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego i o świetnych kandydatach na liście mazowieckiej mówiono podczas okręgowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Płocku. Gościem konwencji był marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

Zanim politycy w płockim teatrze spotkali się z wyborcami, wcześniej rozmawiali z dziennikarzami. – Przyjechałem do Płocka, aby przekonywać do głosowania na świetnych, wiarygodnych, doświadczonych kandydatów, którzy są na naszej mazowieckiej liście. Są dobrze przygotowani do pracy w Parlamencie Europejskim, stanowią zwartą drużynę i wiedzą, co chcą zrobić dla kraju, regionu, Płocka. To politycy rzetelni i wiarygodni, tak jak wiarygodny jest PiS realizujący swoje zobowiązania – mówił na konferencji prasowej marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Dodał, że PiS wie o tym, jak ważna jest Unia Europejska i wie co chce w niej osiągnąć.
Mówiąc o politycznej konkurencji, czyli Koalicji Europejskiej, marszałek Stanisław Karczewski stwierdził, że nie gwarantuje ona wiarygodności i że to zlepek różnych polityków.
Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, jedynka na mazowieckiej liście PiS, stwierdził, że zbliżające się wybory są niezwykle ważne. – Wiemy, że Unia Europejska jest w kryzysie, o czym świadczy chociażby Brexit. Nasi konkurenci nie ukrywają, że traktują wybory europejskie jako test przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. To ważne wybory także dla Mazowsza. Musimy naprawić błędy rządzących Mazowszem, którzy przez wiele lat nie wydzielili statystycznie aglomeracji warszawskiej z reszty regionu. To oznacza, że w obecnym projekcie budżetu jest o 3 mld euro mniej dla Mazowsza z funduszy strukturalnych – mówił Adam Bielan.
I Stanisław Karczewski, i Adam Bielan stwierdzili, że PiS liczy na dwa mandaty na Mazowszu. Aby tak się stało, konieczna jest wyższa frekwencja. Politycy zachęcali do pójścia do urn nie tylko na konferencji prasowej, ale też podczas całej konwencji.
Konwencja odbyła się w płockim teatrze, który wypełnił się niemal po brzegi. Rozpoczęła się od odśpiewania przez uczestników konwencji całego hymnu narodowego. Potem był spot wyborczy przeciwko szybkiemu wprowadzeniu euro w Polsce. I dowcip prowadzącego: – Czy wiecie państwo, dlaczego konwencje Koalicji Europejskiej trwają tak krótko? Bo Grzegorz Schetyna szczegółowo omawia program KE.

Reklama
Marszałek Stanisław Karczewski swoje wystąpienie na konwencji rozpoczął od wspomnień. – Jechałem do Płocka z Torunia, a pochodzę z Warszawy. Te trzy miasta łączy Wisła. Do dziś wspominam szkolną wycieczkę statkiem do Płocka. Chciałbym, aby te statki wróciły, bo Płock jest pięknym, historycznym miastem. I nasza formacja zmierza do tego, aby te statki znowu były na Wiśle i to nie tylko pasażerskie – mówił Stanisław Karczewski.
Mówił także o strefie euro i o tym, że Polska może do niej wstąpić, gdy dochody Polaków będą na europejskim poziomie. O tym, że po 30 latach transformacji PiS chce, aby sukces gospodarczy był odczuwany przez wszystkich Polaków, że rodzina jest dla PiS bardzo ważna i będzie o nią dbał, o dużych infrastrukturalnych inwestycjach np. Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który jest także szansą rozwoju dla Płocka. – Koalicja Europejska mówi tylko PiS, PiS, PiS. Nie ma innego programu. My mamy program i chcemy go realizować – mówił Stanisław Karczewski.
Adam Bielan podkreślił, że PiS chce Polski w Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, iż nie ma prawa mówić, jak ma wyglądać Unia. Lider mazowieckiej listy zaznaczył, że PiS chce Unii przestrzegającej traktaty, w której nie ma równych i równiejszych. Dodał również, że PiS na pewno nie zgodzi się na proponowany przez Komisję Europejską projekt nowego unijnego budżetu, który obcina środki dla Polski. Zachęcał także do przekonywania rodziny, znajomych, sąsiadów, aby pójść do urn 26 maja.
W krótkich wystąpieniach na scenie pojawili się także „dwójka” na liście, wicemarszałek Senatu, Maria Koc i „trójka” – europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Na zakończenie konwencji na scenie pojawiło się 8 z 10 kandydatów z listy PiS na Mazowszu.

(gsz)
fot. Dariusz Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Multitalent z Karolewa

Tym razem jedna z młodych płocczanek z pasją opowie nam o muzyce. Ale nie tylko, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.