Czy zimą będzie ogrzewanie w blokach przy Żyznej?

Kto więcej zrobił dla mieszkańców bloków przy ulicy Żyznej? Kto brał udział w spotkaniach? Kto stara się rozwiązać trwający od kilku lat problem? Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta po raz kolejny omawiana była sprawa bloków przy ulicy Żyznej. Część z budynków nie ma pozwoleń budowlanych. Oznacza to, że lokatorzy mieszkają w nich nielegalnie.
Radna Wioletta Kulpa zaapelowała do władz Płocka o zorganizowanie spotkania mieszkańców bloków przy ulicy Żyznej z przedstawicielami Wodociągów Płockich i firmy Fortum. – Chodzi o rozwiązanie problemu przyłącza cieplnego. W wakacje wyłączono mieszkańcom ciepłą wodę. Zadłużenie pana Karczewskiego (właściciel bloków przy ul. Żyznej – red.), który nie płacił rachunków za ciepło, jeszcze w okresie wakacyjnym nie było wysokie. Dodatkowo jest rozbieżność w rozliczeniu kosztów przyłącza cieplnego. Wykonał jej pan Karczewski i żąda od firmy Fortum zwrotu poniesionych kosztów – mówi Wioletta Kulpa.

Reklama
Chodzi o to, że z powodu braku pozwoleń na użytkowanie, wszelkie umowy na dostawę mediów podpisywane są pomiędzy właścicielem budynków i dostawcami. To właścicielowi bloków lokatorzy wpłacają pieniądze. – Za chwilę temperatury spadną jeszcze bardziej i lokatorzy będą mieli poważny problem. Już teraz dogrzewają się piecykami elektrycznymi. Powinniśmy z inicjatywy Urzędu Miasta zorganizować spotkanie i dojść do porozumienia – dodaje Wioletta Kulpa.
Do sprawy odniósł się prezydent Płocka. – Mam świadomość problemów, jakie mają mieszkańcy. To są trzy bloki i w każdym z budynków są różne problemy. Od wielu miesięcy Urząd Miasta starał się pomagać mieszkańcom w rozmowach z dostawcami wody i ciepła. Jeśli potrzeba spotkania, to w ramach możliwości będziemy w nim uczestniczyć – mówi Andrzej Nowakowski. – Przede wszystkim chodzi o relacje pomiędzy deweloperem, panem Karczewskim, a mieszkańcami.
– To ja jeżdżę do Warszawy, do ministerstw razem z panem senatorem Martynowskim. Zobowiązuję się, jako radna i reprezentant mieszkańców Płocka, że zadzwonię do Fortum i do pana Karczewskiego i poproszę, żeby wzięli udział w takim spotkaniu. Mogę też zadzwonić do mieszkańców. Proszę uzgodnić termin spotkania – odpowiedziała radna Kulpa.

(jac)
fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Mam w domu gady, płazy i pająki

Egzotyczne stado Zwierzakolubów Coraz częściej w domach i mieszkaniach Polaków pojawiają się egzotyczne i nietypowe …