Czy ktoś tam mieszka?

Co najbardziej boli płocczan oczekujących na przydział mieszkań komunalnych lub socjalnych? Pustostany, których – jak twierdzą – w mieście jest bardzo dużo. Wiele osób wskazuje lokale, w których tygodniami, a nawet miesiącami nie świeci się światło, nikt nie wchodzi ani nie wychodzi z mieszkania. Ich zdaniem to najlepszy dowód, że są puste. A przecież odwiedzając Urząd Miasta słyszą, nie ma mieszkań. Są za to długie kolejki oczekujących.
List przesłany do redakcji był bardzo nietypowy. Anonim, ale dotyczył bardzo konkretnej sprawy. „Informuję, że przy ul. Pszczelej 3 jest pustostan. Od półtora roku mieszkanie stoi puste. Do tej pory urzędnicy nie zainteresowali się tym tematem. Mieszkanie zajmowała pani K. L., zameldowana tam była jej wnuczka, która miała opiekować się babcią, czego nie robiła. Wnuczka mieszka z matką w dużym mieszkaniu własnościowym, a po ojcu odziedziczyła drugie mieszkanie własnościowe. Na ul. Pszczelą, mimo że mieszkanie stoi tak długo puste, też się nie wprowadziła. Dlaczego? Bo ma lepsze warunki, ale z tego na wszelki wypadek nie zrezygnowała” – czytamy w liście.

Zobacz kolejny artykuł

Weronika Kansy – młody naukowiec z Płocka

Niektórzy młodzi ludzie każdą wolną chwilę poświęcają na spotkania ze znajomymi, imprezy, rekreację, udział w …

Jeden komentarz

  1. Tutaj są dwa końce kija. Jedni czekają na mieszkania bo nie stać ich na własne zaś drudzy posiadają jedno dwa .. albo stać ich na kupno nowego ale nie rozumiem czemu jeżeli ktoś płaci za czynsz ale nawet tam nie mieszka to ma to komuś oddawać /zrzekać się albo urząd ma to zabierać. A niech maja nawet i piec mieszkań. To jest ich majątek…. A nie osób czekających na mieszkanie komulne/socjalne