Czy będzie nowy żłobek?

Jeszcze tylko do 29 maja spółka gminna Inwestycje Miejskie czeka na oferty od firm budowlanych na budowę żłobka przy ulicy Kazimierza Wielkiego 52 – w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się przedszkole nr 8.

Już w ubiegłym roku spółka chciała rozpocząć budowę na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego żłobka wraz z częścią mieszkalną. Inwestycja miała się zakończyć 30 kwietnia przyszłego roku. Jednak nie udało się wybrać wykonawcy. W tym roku przetarg został ogłoszony ponownie. Tym razem termin zakończenia robót to 30 kwietnia 2021 roku.
Budynek usytuowany będzie od strony ul. Polnej i będzie składał się z dwóch części. W jednej z nich, na dwóch kondygnacjach, zlokalizowany będzie trzyoddziałowy żłobek dla 93 dzieci. Przy budynku powstanie plac zabaw. Dla dzieci najmłodszych, które nie ukończyły pierwszego roku życia, przy sali zabaw będzie zadaszony taras z bezpieczną nawierzchnią.
W części mieszkalnej znajdzie się 12 lokali o powierzchni od 28 metrów kwadratowych do 69 metrów kwadratowych. Na realizację tej inwestycji spółka otrzyma ponad 800 tys. zł dofinansowania z BGK. Wszystkie lokale będą wykończone pod klucz – panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach „mokrych”, biały montaż – wanny lub natryski, umywalki, miski ustępowe. Mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny. Budynek zostanie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne. Każdy z lokali będzie posiadał indywidualne opomiarowanie doprowadzonych mediów. W ramach zagospodarowania terenu na potrzeby mieszkańców bloku i osiedla urządzone zostaną tereny zielone z elementami małej architektury oraz parking dla samochodów osobowych.

Reklama

Trwa budowa mediateki
Tymczasem spółka realizuje inwestycję przy ulicy Kościuszki 3b. W nowym obiekcie swoją siedzibę znajdzie Mediateka Książnicy Płockiej.
Mediateka, czyli dział audiowizualny Książnicy Płockiej, zajmie na parterze kamienicy przy ul. Kościuszki 3b powierzchnię ponad 470 m2. Będzie to otwarta przestrzeń z pufami, stoliczkami, stoiskami z komputerami. Będzie też sala audiowizualna z zapleczem na większe imprezy, konkursy literackie itp. Cały budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla Książnicy Płockiej budynek Mediateki to przede wszystkim szansa na udostępnienie płyt winylowych, które do tej pory są w magazynach. Placówka zyska też salę konferencyjną i audiowizualną. Będzie też dział z komiksami, które stają się coraz bardzie popularne.
Dach parterowej Mediateki stanie się natomiast tarasem dla lokatorów, którzy zamieszkają na I piętrze i poddaszu kamienicy. Na powierzchni 125 metrów kwadratowych pojawi się zieleń w pojemnikach, ławki, zabawki.
W ramach programu „Mieszkania na start” w kamienicy przy ul. Kościuszki 3b powstanie 12 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 31 do 45 metrów kwadratowych. Lokatorzy otrzymają do dyspozycji oddzielne wejście i klatkę schodową. W rozbudowywanym i przebudowywanym budynku nie pędzie piwnicy tylko płyta fundamentowa, dlatego każde mieszkanie będzie z komórką lokatorską. Jak zapewnił zastępca prezydenta Płocka do spraw komunalnych Piotr Dyśkiewicz lokale będą wybudowane w stanie „pod klucz”, czyli z w pełni wyposażonymi łazienkami, z podłogami, kafelkami, osprzętem elektrycznym, drzwiami, parapetami, kuchenkami gazowymi.
Inwestorem zastępczym jest spółka Inwestycje Miejskie. Wykonawcą jest firma Tekobud z Płocka. Całość będzie kosztować 7 mln 425 tys. zł netto, łącznie z dokumentacją techniczną i nadzorem budowlanym. Plac budowy będzie przekazany w połowie stycznia. Obiekt zgodnie z umową ma być gotowy do końca czerwca 2020 roku. Inwestycja jest dofinansowana w 35 proc. z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka Inwestycje Miejskie zaciągnęła dodatkowo na 10 lat z BGK pożyczki z rocznym oprocentowaniem około 3 proc. oraz na 10 lat, z unijnego programu Jessica – tu odsetki wynoszą 0,3 proc. Resztę spółka sfinansuje z własnych pieniędzy.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

W prawie 400 przypadkach cofnięto świadczenia

Przystąpienie do egzaminu na studia, praca w tartaku, a nawet udział w rekrutacji na stanowisko …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.