Coraz biedniejsi emeryci

Ponad trzy tysiące emerytów, mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego jest zadłużonych na ponad 53 mln zł. Niemal 23 mln zł to zaległe zobowiązania pozakredytowe, a reszta to bankowe kredyty. Rekordzistą na naszym terenie jest 65 letni mężczyzna, który ma do oddania 2,1 mln zł. Najstarszy dłużnik to 79-letnia kobieta, która musi oddać wierzycielowi niemal 200 tys. zł.
Na ponad 3 tys. zadłużonych seniorów, liczących sobie nie mniej niż 65 lat, mieszkających na terenie Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego, jest ponad 1650 kobiet oraz niemal 1400 mężczyzn.
Na liście 20 najbardziej zadłużonych osób jest 12 mężczyzn i 8 kobiet. Po mającym ponad 2 mln zł długu 65-letnim mężczyźnie jest 69-letnia kobieta, która jest zadłużona na niemal pół mln zł oraz dwóch 66-letnich mężczyzn, z których pierwszy ma do oddania 420 tys. zł, drugi niemal 400 tys. zł. Piąte miejsce na tej liście zajmuje 70-letni mężczyzna mający niemal 350 tys. zł długu. Ostatnia w zestawieniu, 65-letnia kobieta, musi oddać wierzycielom 193 tys. zł.

Jol.
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Anonimowi kierowcy nie chcą konkursu. Komunikacja Miejska odpowiada

Chcący zachować anonimowość pracownicy Komunikacji Miejskiej są przeciwni organizowaniu konkursu „Kierowca roku”. Chodzi im przede …

Płocczanka Małgorzata Garkowska wydała swoją trzecią książkę

Wiele osób jest lokalnymi patriotami. Szukają na rynku wszystkiego, co dzieje się w ich mieście. …