Coraz biedniejsi emeryci

Ponad trzy tysiące emerytów, mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego jest zadłużonych na ponad 53 mln zł. Niemal 23 mln zł to zaległe zobowiązania pozakredytowe, a reszta to bankowe kredyty. Rekordzistą na naszym terenie jest 65 letni mężczyzna, który ma do oddania 2,1 mln zł. Najstarszy dłużnik to 79-letnia kobieta, która musi oddać wierzycielowi niemal 200 tys. zł.
Na ponad 3 tys. zadłużonych seniorów, liczących sobie nie mniej niż 65 lat, mieszkających na terenie Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego, jest ponad 1650 kobiet oraz niemal 1400 mężczyzn.
Na liście 20 najbardziej zadłużonych osób jest 12 mężczyzn i 8 kobiet. Po mającym ponad 2 mln zł długu 65-letnim mężczyźnie jest 69-letnia kobieta, która jest zadłużona na niemal pół mln zł oraz dwóch 66-letnich mężczyzn, z których pierwszy ma do oddania 420 tys. zł, drugi niemal 400 tys. zł. Piąte miejsce na tej liście zajmuje 70-letni mężczyzna mający niemal 350 tys. zł długu. Ostatnia w zestawieniu, 65-letnia kobieta, musi oddać wierzycielom 193 tys. zł.

Jol.
fot. www.pixabay.com

Zobacz kolejny artykuł

Mam w domu gady, płazy i pająki

Egzotyczne stado Zwierzakolubów Coraz częściej w domach i mieszkaniach Polaków pojawiają się egzotyczne i nietypowe …