Adoptuj psiaka

Płockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami poszukuje nowych rodzin dla dziewięciorga szczeniąt i ponad 20 dorosłych psiaków. Wiadomo, że młodsze czworonogi mają większe szanse na dom, ale warto poznać wszystkie. Najważniejsze, by jak najszybciej znaleźć im odpowiedzialne domy, gdzie będą prawdziwymi członkami rodziny.
Większość zwierzaków ma różne przejścia za sobą, ale wszystkie pragną znaleźć nowe domy. Warto wiedzieć, że w przypadku psów znajdujących się pod opieką TOZ obowiązuje procedura adopcyjna, która pozwala zweryfikować dom oraz warunki, jakie zostaną zapewnione zwierzęciu. – Nie da się nikogo prześwietlić w 100%, jednak dzięki procedurze adopcyjnej mamy większą pewność, że nasi podopieczni trafią do odpowiedzialnych osób, które zdają sobie sprawę, że zwierzę to obowiązek na kilkanaście następnych lat, a nie zachcianka na chwilę – słyszymy w TOZ.
Procedura adopcyjna jest prosta. Polega na wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej, która zostanie przesłana mailem po rozmowie telefonicznej z osobą zainteresowaną adopcją. Potem przewidziana jest wizyta przedadopcyjna w domu osoby starającej się o adopcję, rozmowa i sprawdzenie warunków. W momencie adopcji podpisywana jest umowa, w której adoptujący zobowiązuje się między innymi do zapewnienia zwierzęciu: opieki, pożywienia, stałego dostępu do wody, opieki weterynaryjnej i szczepień.
W przypadku szczeniąt, a także kociąt adoptujący zobowiązuje się do kastracji w odpowiednim wieku. Trzeba się też liczyć z tym, że TOZ zastrzega sobie prawo do wizyty poadopcyjnej, by sprawdzić, czy zwierzę się zaaklimatyzowało w nowym domu.
Na dziś na adopcję czekają Choco i Pyza – ostatnie siostry z miotu, 4-miesięczne, zdrowe, zaszczepione i odrobaczone szczeniaczki.

Zobacz kolejny artykuł

Artysta z Gąbina podbija Europę

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad ważnymi dla nich decyzjami życiowymi. Nieliczni z nich decydują …