Najnowsze informacje

Złoty jubileusz razy jedenaście

Podziękowania, gratulacje i życzenia kolejnych wielu wspaniałych lat na wspólnej małżeńskiej drodze otrzymali wyjątkowi jubilaci, którzy gościli w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gozdowie. Bohaterowie to jedenaście par małżeńskich, które świętowały złote gody.
Jubileuszowi odbywającemu się z okazji pięćdziesięciolecia małżeństwa towarzyszyła uroczysta oprawa, którą otwierał marsz Mendelssohna. Nie zabrakło słów podziękowań, gratulacji, wzruszających wspomnień i serdecznych życzeń. A złotym parom na kolejne wspólne lata przekazano życzenia radości, zadowolenia w życiu osobistym i rodzinnym. Także podziękowania za to, że ich małżeńskie życie może służyć za przykład i wzór kolejnym pokoleniom. Szczególne życzenia odebrało aż jedenaście par: Maria i Jan Bednarscy, Halina i Stanisław Borowscy, Danuta i Ryszard Cendlewscy, Stanisława i Edward Górczyńscy, Krystyna i Edward Korzeniewscy, Halina i Kazimierz Kowalkowscy, Krystyna i Stanisław Matusiak, Apolonia i Stefan Mańkowscy, Zofia i Szczepan Marcinkowscy, Lucyna i Mieczysław Placek, Julianna i Stanisław Zarembscy.
Dostojnych jubilatów powitali Dariusz Kalkowski, wójt gminy Gozdowo i Maria Chylińska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, wręczając bukiety kwiatów. Witając zebranych Maria Chylińska mówiła: – Kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu, nie żałujecie tych razem przeżytych dni, tych lat. Wspólne, szczęśliwe pięćdziesięciolecie to symbol wierności i miłości rodziny, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego.
Do wydarzeń sprzed 50 lat, kiedy wówczas młodzi małżonkowie przyrzekali sobie dozgonną miłość, wiarę i szacunek, nawiązał także Dariusz Kalkowski. – Złote gody, które dziś obchodzicie, są szczególnym i uroczystym wydarzeniem dla was i dla całej naszej społeczności gminnej. Państwa rocznica może być szczególną okazją, by zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. Jest to czas zarezerwowany na wspomnienie radosnych chwil. To czas podziękowania Bogu za rozwój waszej miłości i trwałości waszego małżeństwa.
Małżeńska zgodność została doceniona również przez władze państwowe. Wszyscy jubilaci otrzymali okolicznościowe medale przyznane przez prezydenta RP. A spotkanie zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie.     (rad)

Zobacz kolejny artykuł

Likwidacja szkoły w Lipiankach

Na ostatniej sesji radni gminy Nowy Duninów podjęli decyzję o zamiarze likwidacji szkoły w Lipiankach. …

Wstęga przywieziona na rowerach

W dość niecodzienny sposób dotarła na miejsce wstęga, którą przecięto przy otwieraniu nowej drogi Liszyno—Wykowo …