Nauczycielskie potyczki

Drużyna ze Słupna była najlepsza w trzeciej edycji Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. W turnieju wystartowało pięć zespołów.
Zawodnicy spotkali się w hali sportowej w Słupnie. Honorowy patronat nad imprezą objęli starosta płocki Michał Boszko oraz wójt gminy Słupno Stefan Jakubowski. Do sportowej rywalizacji zaprosił pracowników oświaty Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Płocku.
W trzecim spotkaniu rywalizowały między sobą zespoły z Ogniska Gminnego ZNP w Słupnie, z Nowego Duninowa, Drobina oraz Starej Białej (dwie drużyny Ogniska Szkolnego z Maszewa Dużego oraz Proboszczewic). – Organizowany po raz trzeci turniej był wspaniałą okazją nie tylko do walki fair play, ale również wspólnego, aktywnego spędzenia sobotniego przedpołudnia oraz integracji środowiska oświatowego z powiatu płockiego – mówi prezes powiatowego ZNP w Płocku Ewa Kowalak.
Od strony organizacyjnej nad turniejem czuwali prezes Ogniska Gminnego ZNP w Słupnie Jolanta Czubak oraz wiceprezes oddziału Dariusz Krzewicki. W tegorocznej edycji najlepsze miejsca zajęły kolejno drużyny: ze Słupna, Proboszczewic, Drobina, Maszewa Dużego i Nowego Duninowa. Puchar starosty Michała Boszko otrzymała zwycięska drużyna ze Słupna, puchar wójta gminy Stefana Jakubowskiego otrzymała drużyna z Proboszczewic, a pucharem prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Płocku nagrodzono zespół z Drobina.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wójta gminy Słupno i prezes oddziału Powiatowego ZNP w Płocku Ewę Kowalak. – Była to bardzo udana i ciekawa impreza, którą warto kontynuować i propagować wśród pracowników oświaty. Do zawodników dołączają znajomi, rodzina, którzy kibicują i zagrzewają do walki. Zatem do zobaczenia za rok na czwartym turnieju – mówiła Ewa Kowalak.    rad
fot. ZNP

Zobacz kolejny artykuł

Przepis na długowieczność

Władysława Kuźmińska urodziła się 100 lat temu w Słubicach. Do dzisiaj w nich mieszka. Jej …

Likwidacja szkoły w Lipiankach

Na ostatniej sesji radni gminy Nowy Duninów podjęli decyzję o zamiarze likwidacji szkoły w Lipiankach. …