Najnowsze informacje

Dotacja na remont dróg

Wójt Słubic Józef Walewski nie krył radości, gdy podpisywał umowę na przekazanie przez samorząd województwa ponad 8,4 mln zł na remont gminnych dróg zniszczonych przez powódź. Jak stwierdził, bez tych pieniędzy gmina nie dałaby sobie rady.
Chodzi o ponad 21 kilometrów na ośmiu odcinkach dróg na terenach zalanych przez ubiegłoroczną powódź. To drogi m.in. w Juliszewie, Świniarach, Sadach, Wiączeminie Polskim, Nowosiadle. – Widziałem te drogi. Żywioł niektóre fragmenty całkowicie zniszczył, a woda zrolowała asfalt. Ich remont był jedną z najważniejszych spraw. Dzięki tym inwestycjom lokalna społeczność będzie mogła wrócić do normalnego życia – mówił marszałek województwa Adam Struzik.
Pieniądze na remont pochodzą ze środków unijnych przekazanych Polsce jako pomoc na usuwanie skutków powodzi. Słubice dostały na modernizacje ponad 8,4 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia sięga nieco ponad 8,6 mln zł. Wójt Józef Walewski nie ukrywał, że bez wsparcia o remontach nie byłoby mowy. – Budżet gminy na przyszły rok to 12 mln zł. Proszę sobie wyobrazić, ile trwałoby odbudowywanie dróg, gdybyśmy musieli to robić z budżetu gminy – mówił.
Dodał, że remontowane są te najważniejsze drogi, które łączą się z głównymi szlakami i są istotne dla mieszkańców tych terenów. W tym roku mają zostać zrobione drogi za 5,2 mln zł. Całość prac powinna zakończyć się wiosną przyszłego roku. Do remontu zostanie jeszcze ok. 10 kilometrów dróg na terenach zalewowych.     (gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Likwidacja szkoły w Lipiankach

Na ostatniej sesji radni gminy Nowy Duninów podjęli decyzję o zamiarze likwidacji szkoły w Lipiankach. …

Wstęga przywieziona na rowerach

W dość niecodzienny sposób dotarła na miejsce wstęga, którą przecięto przy otwieraniu nowej drogi Liszyno—Wykowo …