Zwyrodnialec, który przywiązał psa do drzewa poszukiwany!

O interwencji poinformowali wolontariusze OTOZ Animals Płock. Pies był przywiązany do drzewa, przebywał w pełnym słońcu. – Około 1,5 roczny samiec był uwiązany łańcuchem, sznurkiem i drutem do drzewa, by nie mógł się uwolnić. Przebywał na pełnym słońcu, z gorąca wykopał sobie dołek. Pies jest wychudzony, ma wystające kości miednicy i wyczuwalne żebra. Został pogryziony przez mrówki. Ma stare blizny na szyi. Psiak był przerażony, jednak później dał się pogłaskać. Przebywa pod naszą opieką, otrzymał imię Drako – informuje OTOZ Animals Płock. Sprawa została zgłoszona do organów ścigania.

Alert TP
Alert TP

Wolontariusze proszą o pomoc w znalezieniu sprawcy tego bestialskiego czynu. – Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje odnośnie tego psiaka bardzo prosimy o kontakt pod numerem telefonu 791 221 330 – piszą członkowie organizacji.

Psiakowi można pomóc także w inny sposób. Wolontariusze poszukują dla niego domu tymczasowego, w którym mógłby dojść do siebie. Potrzebna jest także pomoc finansowa na utrzymanie i leczenie psa. Podajemy dane do przelewu:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS
Inspektorat w Płocku
ul. Płoskiego 1/1 m 38
09-400 Płock
Pekao S.A.: 76 1240 3174 1111 0010 7758 9201
w tytule: Drako

(ek)
Fot. OTOZ Animals Płock

Zobacz kolejny artykuł

Adam Sztaba z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Gwiazdą koncertu wieńczącego 42. sezon artystyczny POS będzie dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Wraz z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.