Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejną multimedialną prelekcję z cyklu „Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej” autorstwa Andrzeja Dorobka. W czwartek 14 marca o godzinie 18 będzie można wysłuchać wykładu o Johnie Lennonie – legendarnym muzyku, ikonie popkultury, założycielu formacji The Beatles. Wstęp wolny.
Andrzej Dorobek jest anglistą, wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, współpracownikiem ogólnopolskiej prasy muzycznej, ale także autorem książki „Rock: problemy, sylwetki, konteksty. Szkice z estetyki i socjologii rocka”. W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki od kilku miesięcy prezentuje cykl prelekcji pod hasłem: „Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej”, dla których podstawą są teksty esejów na temat wybranych artystów światowego rocka. Eseje złożą się na jego drugą książkę „Rock peryferyjnie”.
Prelekcja pod tytułem „Peter Bardens: człowiek i artysta niespełniony?” odbędzie się 14 marca o godz. 18 w sali Kina za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10). Wstęp wolny.

opr. jb

Zobacz kolejny artykuł

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży

W miniony poniedziałek, w niespełna dwie godziny po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z Komisariatu Policji w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.