Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na kolejną multimedialną prelekcję z cyklu „Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej” autorstwa Andrzeja Dorobka. W czwartek 14 marca o godzinie 18 będzie można wysłuchać wykładu o Johnie Lennonie – legendarnym muzyku, ikonie popkultury, założycielu formacji The Beatles. Wstęp wolny.
Andrzej Dorobek jest anglistą, wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, współpracownikiem ogólnopolskiej prasy muzycznej, ale także autorem książki „Rock: problemy, sylwetki, konteksty. Szkice z estetyki i socjologii rocka”. W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki od kilku miesięcy prezentuje cykl prelekcji pod hasłem: „Znane i nieznane twarze kontrkultury rockowej”, dla których podstawą są teksty esejów na temat wybranych artystów światowego rocka. Eseje złożą się na jego drugą książkę „Rock peryferyjnie”.
Prelekcja pod tytułem „Peter Bardens: człowiek i artysta niespełniony?” odbędzie się 14 marca o godz. 18 w sali Kina za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10). Wstęp wolny.

opr. jb

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …