Zderzenie samochodów w Ciachcinie. Sprawca stracił prawo jazdy

Wczoraj (czwartek, 21 marca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi, który stworzył poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscowości Ciachcin.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.00 w miejscowości Ciachcin, na drodze krajowej nr 60. – Jak ustalili mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki Renault , 36-latek z Płocka nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu, który na skutek siły uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącą z przeciwnego kierunku mazdą. Uszkodzenia pojazdów były bardzo duże, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca kolizji jak i pozostali uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, zatrzymali 36-letniemu kierującemu prawo jazdy w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierowca popełnił wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów – informuje rzecznik prasowy płockiej policji  sierż. szt. Marta Lewandowska.
Teraz sąd zdecyduje czy mężczyzna straci uprawnienia do kierowania pojazdami. – Ponownie apelujemy do kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze – dodaje Marta Lewandowska.

(jac)

Fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Weekend majowy z szachami klasycznymi

Klub Szachowy Hetman Płock i Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa (SDK) zapraszają wszystkich umiejących …