fot. Dariusz Ossowski

Zakończenie peregrynacji relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki

W 450. rocznicę narodzin dla nieba św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej miała miejsce peregrynacja relikwii i obrazu Patrona. Zakończenie peregrynacji i pożegnanie relikwii odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 r. w płockiej Farze – parafii św. Bartłomieja.
6 grudnia o godz. 17.00 relikwie przybędą do kościoła parafii św. Bartłomieja. Odmówiony zostanie różaniec, prowadzony przez ZHR. Następnie zostanie odprawiona msza św., po której do godziny 24.00 będzie trwało czuwanie modlitewne.
W piątek, 7 grudnia relikwie nawiedzą szkoły: Szkołę Podstawową nr 17, Zespół Szkół Ekonomiczno- Kupieckich oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka St. Małachowskiego, gdzie swoje świadectwo wygłosi Maciej Czaczyk, były polski piosenkarz i gitarzysta, laureat drugiej edycji programu Must Be the Music, a obecnie kleryk VI roku seminarium duchownego w Szczecinie.
Od godziny 14.00 rozpocznie się w Farze modlitwa przed relikwiami. O godz. 16.00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi krzyżowej, a o 17.00 – program artystyczny, który zaprezentują dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku. Całość zakończy uroczysta msza św. o 18.00, której przewodniczył będzie biskup Piotr Libera.
Peregrynacja relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki w dekanatach diecezji płockiej odbywała się w Roku św. Stanisława Kostki z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży, od 6 kwietnia. W każdym z dekanatów podczas obecności obrazu i relikwii świętego prowadzone były modlitwy za młodzież i o powołania. Towarzyszyły im m.in. nabożeństwa pokutne ze spowiedzią, msze św. z udziałem młodzieży i dzieci, czuwania modlitewne dla młodzieży.
Relikwie odwiedziły kościoły, szkoły i inne placówki. Peregrynacji towarzyszyły katechezy i konkursy o św. Stanisławie Kostce. Za organizację wydarzenia w dekanatach odpowiedzialni byli dekanalni duszpasterze młodzieży.

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …