Wypadki w Bielsku i Drobinie

W ciągu minionego weekendu płoccy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. 15 czerwca doszło do wypadku w Bielsku.
– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 49-letni mieszkaniec powiatu płockiego, kierujący volkswagenem golfem, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem peugeot partner, 48-letniej mieszkance powiatu sierpeckiego. W wyniku zdarzenia kierująca peugeotem i jej pasażerka doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala. Pasażerka jest w stanie ciężkim. Nie mamy bliższych informacji dotyczących jej obrażeń – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Do kolejnego wypadku doszło w sobotę, 16 czerwca w Drobinie. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ford Focus potrącił 8–letnią dziewczynkę, która nagle wybiegła na ulicę pod nadjeżdżający pojazd. Kierujący samochodem był po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,21 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie mamy informacji, aby obrażenia dziewczynki zagrażały jej życiu – dodaje Krzysztof Piasek.
W ciągu weekendu płoccy policjanci odnotowali 19 kolizji drogowych – 13 na ulicach Płocka i sześć na drogach powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców – w Płocku na Al. Jachowicza oraz ulicach Grabówka, Walecznych i Kutnowskiej.
15 czerwca ochrona marketu przy ulicy Portowej w Płocku zatrzymała sprawcę kradzieży artykułów spożywczych o wartości około 630 złotych. Podejrzany został przekazany policji.
17 czerwca nieznany sprawca porysował karoserię skody octavii zaparkowanej przy al. Armii Krajowej. Straty oszacowano na około 5,5 tysiąca złotych
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wernisaż w Płockiej Galerii Sztuki

7 grudnia o godzinie 18.00 Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy „Ikonopasaże: kształty i …

Koncert fletowy w Muzeum Diecezjalnym

7 grudnia o godz. 19.00 w Muzeum Diecezjalnym odbędzie się koncert Zespołu Kameralnego Płockiej Orkiestry …

Jeden komentarz

  1. Osoby poszkodowane bądź ich rodzinę proszę o pilny kontakt 791465846