Wypadki na płockich ulicach

Wczoraj (poniedziałek, 12 marca) płoccy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. Do pierwszego doszło około godziny 16.30 na ulicy Dobrzyńskiej. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem, 32-letni mieszkaniec Płocka, wyjeżdżając z posesji wymusił pierwszeństwo przejazdu 19-letniemu motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca motocykla doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jego życiu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Do kolejnego wypadku doszło około godziny 18.15 w rejonie skrzyżowania ulic Chopina i Dworcowej. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem, 71-letni mieszkaniec Płocka, potrącił na przejściu dla pieszych 30-letnią kobietę i jej 8-letniego syna. Piesi z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Chłopiec po udzielonej pomocy został zwolniony do domu, natomiast kobieta pozostała na badaniach w szpitalu. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jej życiu – dodaje Krzysztof Piasek.
W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali dwanaście kolizji drogowych – dwie na ulicach Płocka i dziesięć na drogach powiatu. W Marcjance funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli jedenaście osób.
12 marca nieznani sprawcy włamali się do pawilonu handlowego przy ulicy Rembielińskiego w Płocku. Ukradli torbę i bluzy. Straty oszacowano na około 150 złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Świętujemy Niepodległość

21 września w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się Festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez …

Plan pracy drogowców na 21 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …