Wypadki, kradzieże i pijany kierowca

Wczoraj (czwartek, 28 lutego) doszło w Płocku do dwóch wypadków. Na ulicy Szarych Szeregów została potrącona piesza. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 37-latek z Włocławka potrącił 73-letnią płocczankę. Kobieta z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy – informuje rzecznik prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska.
Do kolejnego wypadku doszło na trasie T. Mazowieckiego. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem golfem 67-latek z powiatu płockiego podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej mazdą 38–letnie mieszkance Płocka. Kierowca volkswagena z ciężkim obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. Do szpitala na badania zabrany został przez pogotowie także 7-letni chłopiec – pasażer mazdy – dodaje Marta Lewandowska.
W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali także 10 kolizji drogowych – 9 na ulicach Płocka i 1 w powiecie. W Płocku na ulicy Kolejowej funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 9 osób.
W Płocku przy ul. Wyszogrodzka doszło kradzieży urządzenia do monitoringu. Straty oszacowano na blisko 1,3 tys. złotych.
Przy ulicy Łukasiewicza zostały skradzione pieniądze i biżuteria. Straty oszacowano na około 6 tysięcy złotych.
Dzisiaj (piątek, 1 marca) do godziny 14.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem w Płocku, a od godziny 16.00 do północy na ulicach Płocka i na trasie Płock – Rogozino.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …

Jeden komentarz

  1. Witam, bardzo proszę rodzinę Pani pieszej potrąconej na ulicy Szarych Szeregów o wiadomość na e-mail: anna.rudecka@op.pl Pozdrawiam