Wypadki i pijani kierowcy

W ciągu minionego weekendu płoccy policjanci odnotowali 30 kolizji drogowych – 22 na ulicach Płocka i 8 na drogach powiatu. Doszło też do trzech wypadków.
Na ul. Wyszogrodzkiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ford, 69 letni mieszkaniec Płocka, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu rover. W wyniku zdarzenia pasażerka forda doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Na ul. Mickiewicza jadący po chodniku rowerem 11-latek potrącił idącą 75-letnią kobietę. – Kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – dodaje Krzysztof Piasek.
Na ul. Wyszogrodzkiej rowerzysta został potrącony przez samochód. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem fiat panda, 24-letni mężczyzna, wyjeżdżając z terenu salonu Forda potrącił jadącego chodnikiem 14-letniego rowerzystę. Chłopak doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jego życiu – mówi Krzysztof Piasek.
Policjanci zatrzymali też ośmiu pijanych kierowców – trzech w Płocku na ul. Kazimierza Wielkiego, trasie ks. Popiełuszki i al. Armii Krajowej oraz pięciu w powiecie: dwóch w Bodzanowie i po jednym w miejscowościach Żerniki, Setropie i Drobin. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 32 osoby.
3 sierpnia złodzieje włamali się do piwnicy przy ul. Batalionu Parasol w Płocku. Ukradli rower. Straty oszacowano na około 1,8 tys. złotych.
5 sierpnia nieznani sprawcy włamali się do zakładu wulkanizacyjnego w Starym Duninowie. Ukradli różne przedmioty. Straty oszacowano na około 6 tysięcy złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Już w marcu jubileusz 20-lecia PWSZ i konferencja rektorów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku będzie gospodarzem I Zgromadzenia Plenarnego Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. …

Jeden komentarz

  1. Rodzinę Potrąconego 14 latka proszę o wiadomość na poniższy mail:
    basia7852@gmail.com