Najnowsze informacje

Dwa wypadki w Borkowie Kościelnym

W czwartek (15 grudnia) na krajowej „dziesiątce” w Borkowie Kościelnym doszło do dwóch zdarzeń drogowym, w których zderzyło się łącznie 5 samochodów. Obaj sprawcy otrzymali mandaty karne.
– Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło tuż po godzinie 12.00. Z ustaleń policjantów wynikało, że na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym kierujący ciężarowym dafem z naczepą, poruszający się w stronę Warszawy, wskutek niezachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego opla astry najechał na jego tył, a ten przepchnięty siłą uderzenia najechał jeszcze na znajdującą się przed nim naczepę ciężarowej scanii. Po zderzeniu ciężarowy daf wjechał jeszcze do rowu i wywrócił się na prawy bok. Siła uderzenia dafa była na tyle duża, że podróżujący astrą kierowca i pasażer, ranni w wyniku podwójnego zderzenia, zostali przewiezieni do szpitali. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich okazało się, że obrażenia ciała na szczęście nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że byli trzeźwi. 43-letni kierowca dafa za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat karny – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji asp. Krzysztof Piasek.
– Nie było to jedyne zdarzenie drogowe na tym terenie, ponieważ w krótkim czasie w rejonie zaistniałego wypadku drogowego doszło do zderzenia dwóch kolejnych pojazdów. Również tym razem przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, wskutek czego ciężarowa scania najechała na tył skody. Uczestnicy tego zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń, a przeprowadzone badania stanu trzeźwości potwierdziły, że kierowcy byli trzeźwi. 55-letni kierowca scanii za spowodowanie kolizji również otrzymał mandat karny.
(jac)
Fot. KPP w Sierpcu
borkowo1

borkowo-2

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …