Najnowsze informacje

Wypadek w Gostyninie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (wtorek, 6 lutego) na ul. Kutnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 60 w Gostyninie. Do szpitala zostały przewiezione dwie kobiety, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – Około godz. 20.00 dyżurny gostynińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na krajowej „sześćdziesiątce” doszło do wypadku drogowego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 43-letni kierujący dafem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającej go skody, której kierująca chciała skręcić w lewo. Siła uderzenia była tak duża, że zepchnęła osobówkę na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym seatem – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska.
W wyniku zdarzenia do szpitala zostały przewiezione kobiety kierujące osobówkami – 33-letnia mieszkanka gminy Gostynin, która kierowała Skodą oraz kierująca Seatem, 29-letnia mieszkanka woj. małopolskiego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. – Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zwolnijmy nogę z gazu, zachowajmy spokój i cierpliwość, gdyż pośpiech w tak niesprzyjających warunkach może doprowadzić do tragedii – dodaje Dorota Słomkowska.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wiejskie klimaty w zoo

Płocki Ogród Zoologiczny wraz z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMP zapraszają na imprezę rodzinną „Wiejskie klimaty …

Piraci drogowi zatrzymani

W środę, 15 sierpnia płoccy policjanci odnotowali dwie kolizje, jedną w Płocku i jedną na …