Wypadek w Daniszewie. Pijany kierowca potrącił pieszego

W czwartek, 10 stycznia doszło do w miejscowości Daniszewo, w gminie Bulkowo. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca opla astry na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pieszego idącego poboczem drogi. Następnie kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy z urazem biodra został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jego życiu – informuje asp. sztab. Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.
W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności policjanci ustalili sprawcę zdarzenia. Okazało się, że był on w stanie nietrzeźwym – przeprowadzone badania wykazały blisko 2 promile alkoholu.
W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych – do wszystkich doszło na ulicach Płocka. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 5 osób.
10 stycznia przy ul. Kostrogaj w Płocku nieznani sprawcy ukradli sprężarkę Atlas Copco zarejestrowaną jako przyczepa specjalna o nr rej. WPL 41F6. Wartość strat oszacowano na około 29 tys. złotych.
W piątek, 11 stycznia do godz. 13.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnili służbę w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem w Płocku oraz w gminach Gąbin i Słubice, w godz. 14.00 – 22.00 w Płocku oraz na terenie gmin Bulkowo, Bodzanów i Staroźreby.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Niepełnosprawni sportowcy rywalizują w Nowym Miszewie [ZDJĘCIA]

Już po raz 27. w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie odbywa się …