Wypadek, odebrane prawa jazdy, kradzieże. Święta w policyjnych statystykach

21 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Bielskiej doszło do wypadku. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca bmw 22-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas skręcania w lewo, kierującemu peugeotem. Kierujący peugeotem, 71-latek z powiatu płockiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – informuje oficer prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska.
W ciągu świątecznego weekendu płoccy policjanci odnotowali 32 kolizje drogowe – 21 na ulicach Płocka i 11 na drogach powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców – 3 w Płocku i 8 w powiecie. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 24 osoby.
22 kwietnia w Mańkowie nieznani sprawcy ukradli rzeczy z pojazdu osobowego. Straty oszacowano na około półtora tysiąca złotych.
21 kwietnia nieznani sprawcy włamali się do jednego z mieszkań przy ulicy Dąbrówki w Płocku. Złodzieje ukradli telewizor. Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy włamania i kradzieży telewizora.
20 kwietnia doszło do uszkodzenia szyby i elewacji  jednego z budynków przy ulicy Sienkiewicza. Sprawca został zatrzymany przez policjantów.
19 kwietnia przy ulicy Kolegialnej nieznany sprawca ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi.
W Mańkowie policjanci zatrzymali kierowcę, który miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Nieznani sprawcy uszkodzili tartanową nawierzchnię oraz ogrodzenia boiska szkolnego przy ulicy 1 Maja w Płocku. Straty oszacowano na około 3 tysiące złotych.
Policjanci płockiej drogówki podczas minionego świątecznego weekendu zatrzymali w wyniku intensywnych kontroli prędkości prawo jazdy aż dziewięciu kierującym, którzy ponad dwukrotnie w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość.
Dzisiaj (wtorek, 23 kwietnia) do godz. 14.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem na trasie Płock – Brudzeń – Płock.
Także dziś na ulicach Płocka oraz drogach powiatu płockiego zostaną przeprowadzone działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Ich celem jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …