Wypadek na krajowej „dziesiątce”

Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 18 czerwca na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą wojewódzką 561 w miejscowości Stropkowo.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nr 561 na trasę krajową nr 10 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą z pierwszeństwem w stronę Sierpca kierującej fiatem panda, co doprowadziło do zderzenia się samochodów. W wyniku zdarzenia ranny został 24-letni pasażer pandy, który po udzielonej pomocy medycznej został przetransportowany na dalsze leczenie do szpitala w Żurominie. O wiele więcej szczęścia miały pozostałe osoby podróżujące pandą, 24-letnia kierująca oraz pasażerowie w wieku 21 i 17 lat, którzy pomimo wstępnych obrażeń ciała po konsultacjach lekarskich zostali zwolnieni ze szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Bliższe okoliczności tego wypadku będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu – informuje oficer prasowy sierpeckiej policji st. asp. Krzysztof Kosiorek.
Nie wszystkie zdarzenia drogowe kończą się jedynie obrażeniami ciała. Wypadek drogowy, który miał miejsce 11 czerwca w Borkowie Kościelnym na drodze krajowej nr 10, podczas którego kierowca corsy wbił się pod tył naczepy ciągniętej przez samochód ciężarowy, zakończył się tragicznie. 25-letni pasażer corsy wskutek doznanych ciężkich obrażeń ciała zmarł po kilku dniach w szpitalu. – Dlatego u progu rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego apelujemy o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach i stosowania zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, co pozwoli na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji, w tym tych związanych z uczestnictwem w wypadku drogowym – podsumowuje Krzysztof Kosiorek.
(jac)
Fot. KPP w Sierpcu

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 16 listopada

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Uzupełnianie ubytków nawierzchni …

Policja szuka zaginionej kobiety

Płoccy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginioną Patrycją Wachol lat 16. Zaginiona to : Patrycja Wachol, …

Jeden komentarz

  1. wypadek.gosc

    Rodzinę zmarłego 25 latka lub osoby znające zmarłego bardzo proszę o kontakt gwizdalek-a@o2.pl