Wypadek na krajowej „dziesiątce”

W poniedziałek, 11 czerwca przed godziną 7.00 na drodze krajowej nr 10 w Borkowie Kościelnym doszło do wypadku drogowego. Ranne zostały dwie osoby. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem corsą na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Ponadto nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu ciężarowego volvo z naczepą, który po wcześniejszym sygnalizowaniu zatrzymał się na prawym pasie ruchu w celu przepuszczenia samochodów nadjeżdżających z przeciwka i wykonania w dalszej kolejności manewru skrętu w lewo. W wyniku tego kierowca opla najechał na tył naczepy. W wyniku zderzenia z naczepą kierowca i pasażer opla doznali ciężkich obrażeń ciała i po udzielonej pomocy medycznej zostali przetransportowani do płockiego szpitala na dalsze leczenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący volvo oraz kierowca opla byli trzeźwi.– informuje oficer prasowy sierpeckiej policji st. asp. Krzysztof Kosiorek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 16 listopada

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Uzupełnianie ubytków nawierzchni …

Policja szuka zaginionej kobiety

Płoccy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginioną Patrycją Wachol lat 16. Zaginiona to : Patrycja Wachol, …

Jeden komentarz

  1. Witam, rodzinę bądź znajomych pasażera poszkodowanego w wypadku proszę o kontakt na dres e-mail patrycja.legnicka@gmail.com. Pozdrawiam