Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W tym czasie zmieniają się również wnętrza kościołów – w każdym z nich przygotowywany jest grób pański.
Ten wielkanocny symbol powstał również w parafii Czermno. Jest niezwykły – przedstawia wnętrze mieszkania z otwartymi drzwiami, w których znajduje się monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Figura przedstawiająca Jezusa leży na łóżku. Nad drzwiami widnieje napis „Otwórzcie Drzwi Chrystusowi”.
Pomysłodawcą wykonania tego niezwykłego grobu pańskiego jest organista z parafii Czermno – Łukasz Stefański. – Grób w takiej odsłonie nawiązuje do tego, aby otworzyć drzwi swojego domu dla Jezusa. Często w naszych domach dzieje się źle dlatego, że brakuje w nich rozmowy, miłego słowa i uśmiechu. Każdy, patrząc na ten grób, wie, co chciałby zmienić w swoim domu i w swojej rodzinie – wyjaśnia pomysłodawca. W wykonaniu grobu pomogli mu: Piotr Gieras, Ewa Siecińska oraz Natalia Szymańska.

(ek)

Fot. Łukasz Stefański

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …