Najnowsze informacje

Wszystkich Świętych – wyjątkowo spokojny dzień. Policjanci dziękują

Podczas tegorocznego Dnia Wszystkich Świętych płoccy policjanci nie odnotowali żadnych większych problemów z ruchem w Płocku i powiecie płockim. Płocczanie i goście, którzy chcieli uczcić pamięć zmarłych na naszych nekropoliach, przesiedli się z własnych samochodów do autobusów Komunikacji Miejskiej.
– Każdego roku w tym okresie policjanci obserwują przy cmentarzach bardzo duży ruch pojazdów, co powoduje liczne korki i sprawia, że w tych miejscach ruch odbywa się bardzo wolno, a nierzadko jest wręcz niemożliwy. W związku z tym wszyscy, którzy w swoich samochodach chcą dojechać na groby najbliższych i przez korki nie mogą tego zrobić na czas, ulegają frustracji, co z kolei przyczynia się do powstawania zdarzeń drogowych – komentuje mł. asp. Jarosław Ostrowski z płockiej policji. – Tegoroczne Święto Zmarłych wyglądało jednak zupełnie inaczej. Płoccy policjanci nie odnotowali poważniejszych utrudnień w ruchu w rejonach cmentarzy, mieszkańcy Płocka i goście, którzy w tym dniu licznie odwiedzali cmentarze, w przeważającej mierze korzystali z komunikacji miejskiej, która uruchomiła w tym dniu specjalne autobusy przewożące pasażerów bezpłatnie. Taki stan rzeczy spowodował, że po Płocku podróżowało się tak jak w każdy inny dzień, nie było poważniejszych utrudnień.
W ocenie policji tegoroczny dzień Wszystkich Świętych minął bardzo bezpiecznie i bez większych problemów komunikacyjnych. – W związku z tym płoccy policjanci składają podziękowania wszystkim mieszkańcom Płocka i wszystkim gościom, którzy w tym dniu odwiedzili Płock za wspaniałą postawę i za tak liczne korzystanie z komunikacji publicznej. Dzięki temu wszyscy mogliśmy tegoroczne Święto Zmarłych przeżyć w skupieniu i wspominając naszych najbliższych, bez zbędnych negatywnych emocji związanych z trudnościami w poruszaniu się po ulicach. Policjanci składają również podziękowania płockiej Komunikacji Miejskiej oraz Miejskiemu Zarządowi Dróg za podjęte działania, które ułatwiły naszym mieszkańcom dotarcie na groby swoich najbliższych – dodaje Jarosław Ostrowski.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …