Włamywacz usnął po wypiciu wina

Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zatrzymali we wtorek, 12 czerwca mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego i tam zasnął. Mężczyzna nie zmęczył się jednak włamaniem, powodem było wino domowego wyrobu znajdujące się w pomieszczeniu.
– Policjanci z posterunku w Nowym Duninowie zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zastali wyłamane okno do tego budynku oraz śpiącego w środku mężczyznę. Po obudzeniu go okazało się, że jest to znany policjantom 50 letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że budynek jest swego rodzaju spiżarnią, w którym przechowują oni produkty spożywcze, między innymi wino domowego wyrobu w ilości około 2,5 litra, które – jak się okazało – zostało wypite przez włamywacza. Właściciele określili szacunkową wartość wypitego wina na kwotę około 200 złotych. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany w tej sprawie. Usłyszy on zarzut włamania do budynku, za co w kodeksie karnym została określona kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali dziesięć kolizji drogowych – cztery na ulicach Płocka i sześć na drogach powiatu. W Płocku na al. Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 14 osób.
11 czerwca na ulicy Batalionu Parasol nieznany sprawca oberwał z zaparkowanej tam toyoty corolla prawe zewnętrzne lusterko. Straty oszacowano na około 600 złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wernisaż w Płockiej Galerii Sztuki

7 grudnia o godzinie 18.00 Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy „Ikonopasaże: kształty i …

Koncert fletowy w Muzeum Diecezjalnym

7 grudnia o godz. 19.00 w Muzeum Diecezjalnym odbędzie się koncert Zespołu Kameralnego Płockiej Orkiestry …

Jeden komentarz

  1. Ci złodzieje nadają się tylko do kabaretu. Jak można robić tak coś poważnego jak włam, a potem dać się złapać przez taką głupotę. Ostatnio czytałam podobny artykuł z równie śmieszną sytuacją: https://sandomierz.dziennikarstwoobywatelskie.pl/uciekajac-z-wlamu-zgubil-but/
    Według mnie są to bardzo śmieszne sytuacje. Ale dalej należy pamiętać, że przez takich ludzi cierpię uczciwi ludzie.