Włamywacz usnął po wypiciu wina

Policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zatrzymali we wtorek, 12 czerwca mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego i tam zasnął. Mężczyzna nie zmęczył się jednak włamaniem, powodem było wino domowego wyrobu znajdujące się w pomieszczeniu.
– Policjanci z posterunku w Nowym Duninowie zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zastali wyłamane okno do tego budynku oraz śpiącego w środku mężczyznę. Po obudzeniu go okazało się, że jest to znany policjantom 50 letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że budynek jest swego rodzaju spiżarnią, w którym przechowują oni produkty spożywcze, między innymi wino domowego wyrobu w ilości około 2,5 litra, które – jak się okazało – zostało wypite przez włamywacza. Właściciele określili szacunkową wartość wypitego wina na kwotę około 200 złotych. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany w tej sprawie. Usłyszy on zarzut włamania do budynku, za co w kodeksie karnym została określona kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali dziesięć kolizji drogowych – cztery na ulicach Płocka i sześć na drogach powiatu. W Płocku na al. Jana Pawła II funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 14 osób.
11 czerwca na ulicy Batalionu Parasol nieznany sprawca oberwał z zaparkowanej tam toyoty corolla prawe zewnętrzne lusterko. Straty oszacowano na około 600 złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Pijany pieszy pod kołami ciężarówki

Gostynińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek, 18 września wieczorem w Pomarzankach. …

Plan pracy drogowców na 19 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …

Jeden komentarz

  1. Ci złodzieje nadają się tylko do kabaretu. Jak można robić tak coś poważnego jak włam, a potem dać się złapać przez taką głupotę. Ostatnio czytałam podobny artykuł z równie śmieszną sytuacją: https://sandomierz.dziennikarstwoobywatelskie.pl/uciekajac-z-wlamu-zgubil-but/
    Według mnie są to bardzo śmieszne sytuacje. Ale dalej należy pamiętać, że przez takich ludzi cierpię uczciwi ludzie.