Wiejskie klimaty w zoo

Płocki Ogród Zoologiczny wraz z Wydziałem Kształtowania Środowiska UMP zapraszają na imprezę rodzinną „Wiejskie klimaty w zoo”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia w godz. 10.00 – 17.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które sprawią, że podczas wydarzenia na terenie zoo zapanuje prawdziwie swojski klimat. Tego dnia będzie można zobaczyć zwierzęta gospodarskie, które coraz częściej znane są dzieciom jedynie z książek i filmów. Będzie też możliwość zapoznania się z kulturą ludową, poprzez przybliżenie uczestnikom tajników ginących zawodów, takich jak: wikliniarstwo, plecionkarstwo czy też garncarstwo.
Dla uczestników przygotowano również warsztaty m.in. toczenia naczyń na kole garncarskim, szycia na maszynie, wyrobu sera czy też wyrobu przedmiotów z ceramiki. Podczas imprezy będzie można spróbować regionalnych specjałów, a także kupić pamiątkę na kiermaszu rękodzieła. O godz. 14.00 Miejskie Koło Pszczelarzy zaprezentuje pokaz miodobrania, po którym każdy będzie mógł spróbować, jak smakuje świeżo odwirowany miód.
(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek w Goślicach

W poniedziałek, 11 lutego doszło do wypadku w Goślicach. – Policjanci płockiej drogówki wstępnie ustalili, …