Najnowsze informacje

W weekend było niebezpiecznie na drogach

W ciągu minionego weekendu płoccy policjanci odnotowali cztery wypadki drogowe. O dwóch – w Radzanowie i Goślicach – informowaliśmy czytelników Tygodnika Płockiego już w miniony piątek.
Do dwóch kolejnych doszło także w piątek, w Płocku. – Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Hubalczyków. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca nieznanego samochodu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 58-letnią kobietę, która doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek. – Drugie zdarzenie miało miejsce na ulicy Wyszogrodzkiej. Policjanci ustalili, że kierująca fordem mondeo 41-letnia kobieta najechała na tył fiata seicento, którym kierował 20-letni mężczyzna. W wyniku uderzenia fiat uderzył w tył samochodu kia, którym kierował 48-letni mężczyzna. Kierowca fiata doznał obrażeń ciała i został zabrany do szpitala.
Ponadto w ciągu minionego weekendu płoccy policjanci odnotowali 31 kolizji drogowych – 19 na ulicach Płocka i 12 na drogach powiatu. W Płocku na ulicy Wyszogrodzkiej funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 15 osób.
9 grudnia nieznany sprawca w nieustalony sposób pokonał zabezpieczenie drzwi do piwnicy w jednym z budynków przy ulicy Mickiewicza w Płocku. Ukradł wyposażenie pomieszczenia. Straty oszacowano na około 100 złotych.
Tego samego dnia przy ulicy Kolegialnej ktoś uszkodził karoserię samochodu renault. Straty zostały oszacowane na około półtora tysiąca złotych.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nietrzeźwi kierowcy i złodzieje

W czasie minionego weekendu policja zarejestrowała 15 kolizji, siedem na drogach Płocka i osiem na …

Plan pracy drogowców na 16 lipca

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Uzupełnianie ubytków nawierzchni …