bty

Warsztaty w Gąbinie

W Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie odbyły się warsztaty fortepianowe pod kierunkiem prof. Andrzeja Tatarskiego.
Prof. Andrzej Tatarski jest znanym pianistą, prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz muzyki kameralnej, wykłada na kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą.
Prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Uczestniczył w festiwalach muzycznych, m.in. Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawska Jesień, Dni Kompozytorów Krakowskich, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Wratislavia Cantans, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach. Jest zapraszany na recitale chopinowskie do Żelazowej Woli i Łazienek Królewskich w Warszawie.
W jego dorobku artystycznym znajdują się liczne nagrania radiowe polskie i zagraniczne, nagrania telewizyjne i filmowe oraz płytowe. Jako kameralista współpracował z najwybitniejszymi polskimi artystami, m.in. Konstantym Andrzejem Kulką, Bernardem Ładyszem, Stefanią Toczyską, Andrzejem Hiolskim, Michałem Grabarczykiem, Bartłomiejem Niziołem, Piotrem Pławnerem, Bartoszem Bryłą, Joanną Kozłowską oraz Kwartetem „Wieniawski”. Przez wiele lat współpracował z prof. Stefanem Stuligroszem, jako akompaniator słynnego chóru „Poznańskie słowiki”.
W warsztatach w Gąbinie uczestniczyli uczniowie i nauczyciele klasy fortepianu szkoły muzycznej. Pracowano nad interpretacją utworów, zwracano uwagę na umiejętność dostrzegania i eliminowania błędów i wykonywania ćwiczeń pomagających w rozwiązywaniu problemów związanych z grą na instrumencie.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek, odebrane prawa jazdy, kradzieże. Święta w policyjnych statystykach

21 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Bielskiej doszło do wypadku. – Policjanci wykonujący czynności …