Wakacje z WOT

Rusza Projekt “Wakacje z WOT” skierowany do uczniów i studentów. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej  zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi w wakacje.
Projekt “Wakacje z WOT” skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy się uczą i studiują, ale także do osób w wieku od 18 do 55 roku życia w przypadku szeregowych oraz w wieku od 18 do 63 roku w przypadku oficerów i podoficerów. Ochotnicy w wakacje odbędą szkolenie podstawowe 16-dniowe, złożą przysięgę wojskową i wstąpią w szeregi 6 MBOT bez konieczności rezygnowania z zajęć.
Pierwsze szkolenie 6 MBOT “Wakacje z WOT” odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie i potrwa od 20 lipca do 4 sierpnia.
Terytorialsi będą mogli nabyć praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania się na polu walki i przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy topografii. Po ósmym dniu szkolenia dołączą do nich żołnierze rezerwy, którzy zrealizują szkolenie wyrównawcze (8-dniowe). Finałem szkolenia podstawowego będzie „pętla taktyczna”, podczas której  Terytorialsi sprawdzą swoje umiejętności w praktyce.
Szkolenia w ramach „Wakacje z WOT” będą realizowane w dwunastu brygadach OT. Pierwsze z nich rozpoczną się w drugiej połowie czerwca, tuż po zakończeniu roku szkolnego. Projekt będzie kontynuowany do końca sierpnia, a ostatnie przysięgi odbędą się 1 września.

(jb)

Zobacz kolejny artykuł

Kino za Rogiem zaprasza na Przegląd Kina Niemieckiego

Już niebawem, 8-12 maja, w ramach Pikniku Europejskiego, w Kinie za Rogiem organizowany będzie Przegląd …