W sobotę przy Orlen Arenie rodzinny piknik dla zdrowia

Bezpłatne badania serca, przesiewowe badania słuchu i gęstości kości w kierunku osteoporozy będą mogli wykonać uczestnicy sobotniego (15 wrzesień) „Pikniku rodzinnego z sercem”. Początek pikniku o godzinie 14.00.
Udział w pikniku to okazja do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich. Przyczyną niemal co drugiego zgonu na Mazowszu są choroby serca. Jak temu zaradzić? Trzeba się regularnie badać. Okazję do tego dają „Pikniki rodzinne z sercem” organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W sobotę, 15 września piknik odbędzie się w Płocku, przy Orlen Arenie.
Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że na choroby serca choruje w Polsce ok 600-700 tys. osób. Do najczęstszych należą choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał. Na szczęście, dzięki regularnym badaniom i zdrowemu trybowi życia, można ich uniknąć. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu i przemęczenia. – Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Często nie mamy czasu na to, aby odpowiednio zadbać o siebie. A podstawą dobrego życia jest zdrowie. Nie możemy o nim zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach. Zachęcam mieszkańców Płocka i okolic do udziału w „Pikniku Rodzinnym z sercem” – podkreśla marszałek Adam Struzik.
Piknik w Płocku rozpoczyna się o godz. 14:00 i potrwa do godz. 19:00.
Podczas pikników mieszkańcy Mazowsza będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali. Dowiedzą się również, jaki wpływ na nasze serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszać jego emisję. Będzie można też nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów. W mobilnych pracowniach będzie można wykonać specjalistyczne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy oraz przesiewowe badania słuchu. – Na edukację nigdy nie jest za późno. Podczas pikników chcemy pokazać Mazowszanom, jak zdrowo żyć i o siebie zadbać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. Serdecznie zapraszam do udziału w piknikach całe rodziny – dodaje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego
Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, które obchodzone jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 13 lutego

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Zimowe utrzymanie dróg …