W PWSZ konferencja o przyszłości pielęgniarek

We wtorek, 23 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku odbędzie się konferencja „Zawody pielęgniarki i położnej – nowe perspektywy”.
Organizatorem jest Anna Cicholska, poseł na Sejm RP, Ministerstwo Zdrowia, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki, Wydział Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Płocku, Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w Płocku, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.
Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają pielęgniarki i położne oraz dyrektorów, kierowników i kadrę zarządzającą podmiotów leczniczych.
Konferencja dotyczyć będzie m.in. obecnej sytuacji kadrowej i perspektyw zabezpieczenia obsad pielęgniarskich na najbliższe lata oraz nowych wyzwań dla zawodów medycznych.
W ramach konferencji odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem Józefy Szczurek-Żelazko, Sekretarza Stanu, Wiceminister Zdrowia. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do zadawania nurtujących pytań i wymiany doświadczeń.

Program Konferencji:

9.30 – 10.00 – Rejestracja uczestników

10.00 – 10.10 – Przywitanie Uczestników JM prof. nadzw. dr hab. Maciej Słodki – Rektor PWSZ w Płocku,

dr n.med. Mariola Głowacka – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSZ w Płocku,

10.10 – 10.20 – Otwarcie Konferencji: Anna Cicholska – Poseł na Sejm RP,

10.20 – 11.20 – Zawody medyczne – nowe wyzwania i perspektywy: Józefa Szczurek-Żelazko – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia

11.20 – 11.50 – Wystąpienie Vice Wojewody Mazowieckiego – Sylwester Dąbrowski

11.50 – 12.10 – Przerwa kawowa

12.10 – 12.30 – Obecna sytuacja kadrowa i perspektywy zabezpieczenia w obsady pielęgniarskie na lata najbliższe – dot. regionu płockiego (powiaty: Płock, Sierpc, Gostynin) – Maria Maruszak–Szeliga – Wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Płocku

12.30 – 12.50 – Sytuacja kadrowa pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – Stanisław Kwiatkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Płocku; Jolanta Górecka – Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa WSzZ w Płocku

12.50 – 13.50 – Dyskusja

13.50. – 14.20 – Prezentacja Wydziału Nauk o Zdrowiu

14.30 – Zakończenie Konferencji

rad

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …