W „Elektryku” chcą spisać historię szkoły

Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie, czyli płocki „Elektryk”, będzie miał swoją monografię. Taki pomysł mają nauczyciele, którzy chcą spisać, udokumentować i opublikować historię szkoły. Ale potrzebna jest pomoc w zebraniu informacji o jej losach, nauczycielach, absolwentach.
To od wsparcia absolwentów, byłych pracowników i osób związanych z działalnością szkoły w dużej mierze zależy to na ile uda się odtworzyć losy „Elektryka”, spisać je i wydać monografię. – Pomoc naszych absolwentów, byłych pracowników jest ogromnie ważna. Każda informacja, zdjęcie, dokument, być może jakaś kronika czy też przekazane wspomnienia są bardzo cenne dla nas – mówi Paweł Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku, zwracając się z prośbą o przejrzenie domowych archiwów. – Każda informacja o przeszłości szkoły będzie pomocna w powstaniu monografii – dodaje dyrektor Witkowski.
Do działań w odtwarzanie historii szkoły włączyli się nauczyciele. W szkole działa specjalny zespół zajmujący się poszukiwaniem informacji na temat działalności szkoły. – Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, ale nie poddajemy się. Musi się udać – mówi dyrektor Witkowski. I zaprasza osoby mające informacje na temat działalności szkoły o zgłaszanie się do jej siedziby.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …