Najnowsze informacje

W dalszym ciągu kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość

W miniony piątek (20 kwietnia) policjanci z gostynińskiej drogówki na drogach naszego powiatu prowadzili działania pn. „Noga z gazu”. Podczas akcji policjanci ujawnili 28 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.
– Policjanci podczas pomiarów prędkości szczególnym nadzorem objęli okolice ustawienia znaków D-42 „Początek obszaru zabudowanego” oraz przejść dla pieszych i najbliższe okolice tych przejść. W wymienionych miejscach kontrolowali, czy kierujący stosują się do przepisów ograniczających prędkość. W wyniku prowadzonych kontroli prędkości gostynińscy funkcjonariusze ujawnili 28 przypadków przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia 27 kierujących ukarano mandatami karnymi, a jedną osobę pouczono – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom. Dorota Słomkowska. – Jeszcze raz przypominamy, że kierujący pojazdami niestosujący się do ograniczeń prędkości są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do przepisów lub warunków ruchu jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy „Kierowco – noga z gazu” wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Nieme kino z muzyką na żywo

18 sierpnia (sobota) o godz. 22.30, na małej scenie starówki obejrzymy film pt. „Ponad śnieg” …

SYGNAŁ/SZUM 2.0: MAZUT / PALCOLOR

17 sierpnia o godz. 20.00 na Scenie Off Off Stowarzyszenia Teatr Per Se odbędzie się …

2 komentarze

  1. no kierowcy najwidoczniej lubią szybką jazde i nie da sie z tym nic zrobic. Jak widac aktualne sankcje nie działają…no dobra jest Yanosik ale jak widac tych kierowców stac na mandaty

  2. Kierowcy zawsze będą przekraczać prędkość, kwestia tylko tego czy dadzą się złapać czy na przykład machną sobie yanosika i będą skutecznie unikać mandatów.