Urząd Miasta dopłaci do wymiany pieców

Mieszkańcy Płocka mogą starać się o dofinansowanie wymiany pieca węglowego na bardziej ekologiczne źródło ciepła. Wnioski będą przyjmowane od 1 do 12 kwietnia.
Dotacja udzielana jest na wymianę ogrzewania w budynkach, lokalach mieszkalnych lub użytkowych położonych w Płocku. Aby ją otrzymać należy zdecydować się na likwidację paleniska węglowego i zastąpienie go na stałe nowym źródłem ogrzewania, np. kotłem gazowym lub olejowym, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej, pompą ciepła. O dofinansowanie mogą starać się m.in. osoby fizyczne i prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy.
Czytelnie wypełniony i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć między 1 a 12 kwietnia 2019 roku. Wnioski będą przyjmowane na stanowisku nr 7 w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka przy pl. Stary Rynek (wejście od ul. Zduńskiej). Można też przesłać je pocztą na adres: Urząd Miasta Płocka, Wydział Kształtowania Środowiska, pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock (liczy się data wpływu do urzędu).
Więcej informacji dostępnych jest w Uchwale 437/XXV/2016 Rady Miasta Płocka, na stronie plock.eu w zakładce „Miasto/Ochrona Środowiska” lub pod numerem telefonu 24 367 55 55.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga! Zmieniają się godziny pracy Urzędu Miasta

Od 1 lipca do 31 sierpnia zmienią się godziny pracy niektórych stanowisk obsługi w Urzędzie …