Upadłość Energetycznego Centrum. Rzecznik konsumentów radzi, co można zrobić

Miejski Rzecznik Konsumentów w Płocku informuje, że Energetyczne Centrum ogłosiło upadłość i nie sprzedaje już prądu i gazu. Rzecznik wyjaśnia również, że Energetyczne Centrum było alternatywnym sprzedawcą prądu. 11 września ubiegłego roku Centrum przestało sprzedawać prąd, a dzień później gaz. Natomiast 3 grudnia sąd ogłosił upadłość spółki.
Wielu konsumentów może nie mieć informacji, że od momentu, w którym Centrum przestało sprzedawać prąd i gaz, to sprzedawca rezerwowy wystawia im rachunki. W wielu przypadkach konsumenci nadal mogą płacić Energetycznemu Centrum, mimo że firma nie świadczyła usług.
Dlatego Miejski Rzecznik Konsumentów informuje wszystkich konsumentów, którzy od połowy września do dnia 2 grudnia 2018 r. płacili tej firmie za prąd lub gaz, że istnieje możliwość odzyskania pieniędzy.
Do 16 stycznia 2019 r. należy zgłosić do sądu informacje o wysokości zapłaconych rachunków w tym okresie.
Należy wypełnić w dwóch egzemplarzach wzór zgłoszenia wierzytelności i wysłać do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, ul. Czerniakowska 100 A, 00-454 Warszawa, Sędzia-Komisarz SSR Kamila Wasilewska. Podać sygnaturę sprawy, czyli: X GUp 1078/18. Należy zrobić to niezwłocznie, najpóźniej do 16 stycznia.
Więcej informacji o postępowaniu upadłościowym znajduje się na stronie Energetycznego Centrum, syndyka lub pod numerami telefonicznymi syndyka: 41 300 56 91 oraz 573 012 513.
Informacje na temat działań wobec Energetycznego Centrum znajdują się również na stronach regulatora rynku – Urzędu Regulacji Energetyki.
W przypadku dodatkowych pytań można skontaktować się z Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Urzędzie Miasta Płocka, al. Piłsudskiego 6, II piętro, pok. 213/ 214 lub pod numerem telefonu: 24 367-15-81.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zaginiony widziany był w Parzeniu. Poszukiwania nadal trwają

Przed południem pisaliśmy o zaginionym płocczaninie. Kilka godzin później do policji dotarły informacje, mogące pomóc …